ПОЧИНАЄМО РЕМОНТ ВАННОЇ КІМНАТИ СВОЇМИ РУКАМИ


Октябрь 2, 2019 – 07:41
Все фотографии

Цей етап, мабуть, можна вважати самим неприємним, оскільки його супроводжують шум і бруд. Вкрай бажано скористатися захисними засобами - окулярами і респіратором, оскільки при зачистці стін і стелі завжди буває багато пилу . Якщо ви вже демонтували двері, то закрийте дверний проріз поліетиленовою плівкою, інакше пил буде летіти в кімнати.

В нашем магазине Техническая труба представлена в большом ассортименте, спецалисты помомгут вам с выбором.

Запам'ятайте, що роботи проводяться зверху вниз, від стелі до підлоги. Як правило, сам стелю в будинках, де довго не було ремонту, пофарбований або заштукатурений. Видаліть старе покриття, діставшись до бетону. Для цього застосуйте дриль з металевою щіткою. Потім переходите до стін.

Якщо стіни також пофарбовані, то впоратися з ним буде нескладно. Великих зусиль зажадає позбавлення від кахельної плитки - її потрібно збивати перфоратором з зубилом. Збивши кілька плиток, вивчіть їх - якщо вони були посаджені на стіни за допомогою цементного розчину, то доведеться провести додаткові роботи, видаляючи цемент зі стін. Це досить кропітка праця, але вам потрібно домогтися повної чистоти стін .

Якщо ви живете в панельному будинку споруди вісімдесятих років, то, видаливши штукатурку, ви напевно виявите внутрішню коробку з гипсоволоконних плит. Таку конструкцію встановлювали в типових квартирах з метою утеплення санвузлів. Тепер вона вам, зрозуміло, не потрібна, так що сміливо демонтуйте її. Видалення цього прошарку також подарує вам додаткові сантиметри площі, що у випадку з маленькою ванною кімнатою дуже актуально. Демонтуючи короб, будьте дуже обережні і встановлюйте підпірки, в іншому випадку він може обрушитися прямо на вас.

Зачистивши стелю і стіни, переходите до підлоги . Якщо ви впевнені в якості колишньої цементної стяжки, то просто зачистите її, використовуючи болгарку з алмазним кругом. Якщо ви виявите на стягуванні хоча б одну тріщину, то її доведеться міняти. Оптимальний варіант - використання наливної самовирівнюється статі.

Найважливіший нюанс в ремонті санвузла - гідроізоляція . У разі, коли мова йде про гідроізоляцію підлоги, цей момент набуває особливого значення. Запам'ятайте, що всі маніпуляції проводяться до укладання нової підлоги. Чи не застосовуйте для цього звичайні гідроізолюючі матеріали - їх властивості недостатні для мокрих приміщень. Кращим рішенням буде матеріал акваїзол або обмазочная гідроізоляція, яка наноситься поверх бетону в 1-2 шари. Якщо ви вирішили скористатися Акваізол або його аналогами, то заводите ізоляцію на стіни, складаючи по кутах, а не розрізаючи, а стики обов'язково промазуйте мастикою. Здійснивши гідроізоляцію, залийте нову стяжку.

РОЗВОДКА ТРУБ

Прокладка комунікацій у ванній буде залежати від ряду факторів, у тому числі від ваших дизайнерських рішень. Якщо ви не хочете вирівнювати стіни і вибрали обшивку гіпсокартоном, то ситуація спрощується - все комунікації розташуються між стінами і листами гіпсокартону . Якщо ж ви будете класти плитку безпосередньо на стіни, то вам доведеться робити штроби , щоб приховати труби. Враховуйте, що деякі труби заховати в стіну не можна технічно, в першу чергу це стосується каналізації, яка повинна бути доступна для регулярного огляду. В цьому випадку можна розглянути варіант у кладки труб під укіс з оцинкованої сталі, Який прокладається між стіною і підлогою. При фінальної обробці укіс декорується плиткою, тому не кидається в очі.

При штробірованія стін не робіть занадто глибокі канавки. Для підведення води використовуються зазвичай труби діаметром 30 мм, каналізація вимагає 50-міліметрових труб. Якщо у ванній буде встановлена пральна машина, то відвідна труба в цьому випадку має розмір 32 мм. Орієнтуйтеся на ці параметри. Найбільшою трубою у ванній є та, що веде до унітазу, - її діаметр становить 100 мм. Однак при бажанні її також можна приховати за допомогою короба, обкладеного плиткою.

Коли ви укладете всі труби в штори, заповніть залишилися порожнечі монтажною піною , яка буде виступати як додатковий утеплювач і не дасть утворитися конденсату.

ВИБІР ТРУБ ДЛЯ ВАННОЇ КІМНАТИ

Багатьом здається, що вибрати труби простіше простого, але насправді тут є ряд тонкощів. Купуючи труби, віддайте перевагу поліпропілену - сучасному синтетичному матеріалу, не підданому ні корозії, ні руйнування. Відрізки поліпропіленових труб з'єднуються за допомогою спайки, тому можна бути впевненим, що течі не буде. Водопровід з поліпропілену прослужить вам десятки років, При цьому жодна крапля не просочилася назовні. Металопластикові труби, незважаючи на гадану надійність, можуть вас підвести в самий невідповідний момент. Справа в тому, що відрізки в цьому випадку з'єднуються за допомогою муфт, які і можуть через кілька років призвести до протікання. Більш звичні сталеві труби, які раніше використовувалися повсюдно, ще менш практичні - вони швидко іржавіють і засмічуються зсередини.

Не забудьте при покупці труб звірити не тільки зовнішні, але і внутрішні діаметри! Цим ви вбереже себе від маси проблем і вимушених простоек при ремонті.

Пару слів потрібно додати про фітингах і арматурі. Ідеальний вибір - аксесуари з пластика. Вони приєднуються за допомогою паяльника, при цьому з'єднання утворюється абсолютно герметичне. Таку проводку можна без коливань розмістити в важкодоступному місці і не турбуватися про безпеку і виникненні протікання.

УСТАТКУВАННЯ ЕЛЕКТРОТОЧОК

Обійтися у ванній без розеток складно. Шафка з додатковим місцевим освітленням, розетка для фена або електробритви, розетка для пральної машини - розміщення цих точок потрібно обов'язково продумати заздалегідь. Майте на увазі, що навіть подвійний ізоляції електричної проводки для ванної кімнати недостатньо, в обов'язковому порядку необхідно укладати дроти в гофру. Це попередить будь-які пошкодження і гарантуватиме безпеку електропроводки. Якщо ви обшиває стіни гіпсокартоном, то гофра з проводкою просто укладається за ним, якщо ви плануєте нанесення штукатурки, то гофра укладається в штроби. Не ігноруйте цю раду, в іншому випадку через деякий час ллється з крана вода може почати бити струмом - ця ситуація надзвичайно небезпечна.

Після того, як ви змонтували водопровід і встановили розетки, проклавши дроти, можна переходити до оздоблювальних робіт.

ПІДГОТОВКА СТІН І СТЕЛІ

У переважній більшості випадків для фінішної обробки стін у ванній кімнаті сьогодні використовується кахельна плитка або фарбування. І в тому, і в іншому випадку перед фінальним покриттям потрібно вирівняти стіни. Це можна зробити за допомогою штукатурки або за допомогою каркаса з гіпсокартону.

ОШТУКАТУРЮВАННЯ СТІН

Оштукатурювання стін - процедура рутинна, але нескладна. Враховуйте, що вона може бути застосована тільки тоді, коли різниця між нерівностями не перевищує 60 мм. Якщо у вашому санвузлі стіни дуже нерівні, то доцільно звернутися до спорудження каркаса з гіпсокартону.

Перед тим, як штукатурити стіни, потрібно встановити маяки. Маяки являють собою металеві рейки, які кріпляться до стіни або на дерев'яні пробки, або клеєм для плитки з кроком 1-1,5 метра. Перед нанесенням штукатурного розчину потрібно перевірити рівність рейок будівельним рівнем.

Штукатурити стіни краще в два шари , причому перед нанесенням другого шару обов'язково потрібно дочекатися висихання першого. Якщо ви плануєте фарбувати стіни, то маяки краще після штукатурення видалити, закривши отвори штукатуркою. Якщо ви будете обробляти стіни плиткою, то маяки можна залишити.

МОНТАЖ ГІПСОКАРТОННОЇ КОРОБА

Якщо стіни у вашій ванній мають помітні вади і суттєві нерівності (це часто трапляється в будинках старої споруди) або вам просто не хочеться возитися з штукатуркою, то ви можете встановити вздовж стін і стелі листи гіпсокартону, які забезпечать ідеальну рівність. Майте на увазі, що звичайний гіпсокартон для санвузла не підходить, вам обов'язково потрібно придбати водостійкий матеріал , який не зайвим буде обробити спеціальним гідроізолюючим складом.

Для початку потрібно спорудити каркас з металевих профілів з кроком 40 см, обов'язково перевіряючи рівність частин рівнем. На першому етапі профілі закріплюються внизу і вгорі, а потім вони фіксуються на кріпильних скобах через кожні 50-60 см за допомогою дрібних саморізів. Самі скоби вкручуються в стіну.

Після на каркас кріпляться гіпсокартонні листи, для цього потрібно застосовувати саморізи довжиною 25 мм. Стики листів необхідно промазати плитковим клеєм . Якщо ви хочете додатково утеплити або звукоизолировать санвузол, то заповніть простір між листами гіпсокартону і стінами мінеральною ватою або пінопластом.

Аналогічним чином можна обробити і стеля у ванній кімнаті, з тією лише різницею, що для цього вам буде потрібно стельовий картон, менш великоваговий .

ОЗДОБЛЮВАЛЬНІ РОБОТИ

Після того, як ви підготували всі поверхні до фінальної обробці, можна починати наступний етап. В даному випадку роботи також проводяться зверху вниз, тому в першу чергу займіться стелею.

ОЗДОБЛЕННЯ СТЕЛІ

Раніше господарі могли вибирати між побілкою стелі і фарбуванням. Обидва ці варіанти нескладні і не вимагають вкладення коштів. Ви можете вибрати звичну водоемульсійну фарбу, що утворить тонку плівку, що не пропускає вологу і стійку до перепадів температур, або віддати перевагу більш сучасним покриттям - фарбам акриловим, силікатним або силіконовим.

Акрилова фарба прекрасно підходить в тих випадках, коли на стелі є невеликі тріщини (шириною не більше 1 мм). Нанесена в два шари акрилова фарба закриє такі пошкодження і створить міцне покриття на стелі. Якщо ви використовували для попередньої обробки мінеральну штукатурку, то ваш вибір - фарби силікатні . Вони не володіють такою ж еластичністю, як акрилові, і не зможуть замаскувати тріщини, цей момент треба брати до уваги. З іншого боку, силікатні фарби мають антисептичні властивості і запобігають утворенню цвілі. Ще більш вигідний варіант - фарби силіконові. Їх можна наносити на мінеральну штукатурку, як і силікатні. Крім того, силіконові склади за рахунок своєї еластичності здатні замаскувати тріщини шириною до 2 мм. Покриття силіконової фарбою стійко по відношенню до вологи, не реагує на перепади температур і володіє грязеотталкивающими властивостями. Але потрібно знати, що такі переваги силіконових фарб роблять їх недешевими.

Можливе й інше рішення - установка рейкової стелі або пластикових стельових панелей . Обидва варіанти передбачають спорудження каркаса, на який монтуються рейки або панелі. Такі покриття відмінно себе зарекомендували - вони легкі, безпечні і добре миються. Оздоблення пластиковими панелями або рейками вигідна ще й тому, що в разі, якщо одна панель або рейка деформуються, їх досить просто замінити.

Ще один цікавий варіант оформлення стелі у ванній кімнаті - натяжна стеля. Помітна конструкція дозволяє реалізувати самі оригінальні дизайнерські рішення. Але потрібно розуміти, що у ванній кімнаті маленьких розмірів натяжна стеля, швидше за все, втратить ефектність, таке рішення підходить для великих санвузлів. Крім того, натяжні стелі досить дорогі, а їх монтажем займаються тільки фахівці.

ОБРОБКА СТІН

Що стосується оздоблення стін, то тут також можлива різноманітність. Миються, дерев'яні або пластикові панелі, забарвлення або традиційна плитка - у ванній кімнаті будь-яке рішення може бути реалізовано. Безумовним лідером в цьому ряду є практичний кахель , який останнім часом наздоганяє керамограніт. Обидва ці матеріали прекрасно підходять для ванної кімнати, вони легко миються, гігієнічні, а завдяки колосальному вибору колірних рішень дають можливість облаштувати абсолютно індивідуальний санвузол. Керамограніт трохи дорожче кахлю, але вважається, що він більш міцний.

Як облицювати стіни плиткою? В цьому немає нічого складного, потрібно тільки не поспішати і бути акуратним. Бажано придбати плитковий клей, який сохне не менше 12 годин . Можливо, настільки довга просушка трохи подовжить роботи, але якщо ви робите ремонт ванної кімнати своїми руками, тим більше вперше, у вас буде можливість укладати плитку не поспішаючи. Навіть якщо ви виявите невеликі огріхи через кілька годин, ви завжди зможете виправитися.

Ретельно вивчіть інструкцію до клею і придбайте той шпатель, який рекомендує виробник клею, або той, який в максимальному ступені відповідає характеристикам самого клею. Якщо спеціальних рекомендацій немає, то зупиніться на стандартній моделі з 3-6-міліметровими зубцями .

Перед стартом маніпуляцій розрахуйте, скільки плиток знадобиться для укладання в висоту, при цьому розрахунок ведіть так, щоб у верхньому ряду плитку обрізати вам було не потрібно. Облицювання стін починайте з другого ряду знизу , пропустивши перший; найнижчий ряд плитки укладається після завершення обробки підлоги.

Технологія укладання кахлю на стіну така.

За допомогою рівня на всіх кутах відзначте точки на однаковій висоті, з'єднайте їх - ця лінія буде орієнтиром.

На загрунтовану стіну нанесіть шпателем клей.

Нанесіть клей на плитку.

Додайте плитку на стіні, контролюючи рівність рівнем. При укладанні плитки важливо уникнути утворення повітряних просторів, тому м'яко простукував кожну плитку після установки на стіну гумовим молотком.

Аналогічним чином укладіть наступну плитку. Між плитками розміщуйте распорочние хрестики.

Якщо плитка потрапляє на місце майбутньої розетки або виведення труби, то попередньо просвердлите підходяще по діаметру отвір. Ні в якому разі не свердліть отвір на краю плитки, в такому випадку шов рано чи пізно розійдеться.

Продовжуйте роботи, поки вся плитка не буде укладена.

Коли клей висохне, витягніть распорочние хрестики і затріть шви затіркою, видаляючи її надлишки ганчіркою.

Загерметизуйте кути за допомогою силікону. Якщо на плитці виступили його надлишки, то видаліть їх оцтом.

ОБРОБКА ПІДЛОГИ

Технологія укладання плитки для підлоги нічим не відрізняється від описаної вище. Варто, однак, врахувати кілька моментів. По-перше, для підлоги потрібно вибирати плитку шорстку , що володіє протиковзкими властивостями - це зробить перебування в санвузлі безпечним. По-друге, для укладання плитки на підлогу застосовувати не клей, а розчин цементу на клейовий основі. Також не забувайте постійно контролювати рівність облицювання будівельним рівнем. По-третє, завжди ведіть укладання статевої плитки від дверей до стіни . При такому способі обрізання і нерівні плитки опиняться під чашею ванни і не будуть псувати вигляд приміщення.

Після того, як статева плитка буде покладена, завершіть укладку настінного. Виклавши нижній шар плитки і дочекавшись висихання клею, затріть всі шви, включаючи стики між підлогою та стінами.

Похожие публикации