ЯК ЗРОБИТИ ДУШОВУ КАБІНУ З ПЛИТКИ


Октябрь 2, 2019 – 08:23
Монтаж системы вентиляции для

Душові кабіни по популярності сьогодні практично зрівнялися з традиційними ваннами . Але установка душової кабіни означає, що вам доведеться постійно за нею доглядати, стежити за роботою всіх агрегатів, час від часу проводити профілактичне обслуговування. Не варто забувати і про те, що якісна кабіна - задоволення не з дешевих, а габарити більшості моделей не дозволяють встановлювати їх в маленьких ванних кімнатах і суміщених санвузлах. Як же бути тим, хто щоранку починає з пробуджуючого душа, а щовечора завершує неспішним обмиванням під розслаблюючими струменями води? Для таких любителів водних процедур є просте і бюджетне рішення - душова кабіна з плитки , обладнана своїми руками.

Заказать трубу пвх водопроводная на сайте магазина вы можете в любое удобное для вас время.

ПЛЮСИ САМОРОБНОЇ ДУШОВОЇ КАБІНИ З ПЛИТКИ

Така конструкція відрізняється простотою, але має достатню функціональністю і забезпечує повноцінне купання власнику. Саморобна душова кабіна:

надійна за рахунок відсутності складних технічних приладів та мінімуму рухомих частин;

зручна через відкритості всіх частин і доступності їх для прибирання;

міцна, так як плиткове облицювання - дуже довговічний варіант обробки;

естетична завдяки величезному асортименту кахлю в магазина, що дозволяє створювати декор унікальний і відповідний вимогам господарів;

практична, оскільки дає можливість при необхідності встановити додаткове обладнання.

Але потрібно мати на увазі, що пристрій душової кабіни з плитки має на увазі непрості підготовчі роботи і певні складності при підключенні її до каналізації. Однак при наявності певних навичок і ретельному дотриманні інструкцій це питання легко вирішити. Знаючи, як правильно підготувати приміщення , здійснити гідроізоляцію, укласти плитку, ви самостійно в найкоротші терміни облаштуєте зручну кабіну в своєму санвузлі.

ПІДГОТОВКА ДО СТВОРЕННЯ КАБІНИ

Перед тим, як почати облаштовувати кабіну, визначитеся, який варіант буде найбільше доречний у вашій ванній кімнаті. Це може бути:

Душовий куточок, в якому дві стіни ванної будуть служити стінками душової. У найпростішому варіанті на ці дві стіни фіксується пряма або радіусна штанга, на якій вішається душова фіранка. Можна розташувати штанги під кутом, щоб МИЙНА мала форму прямокутника або квадрата. Трохи складніше рішення - установка пластикових або скляних дверей (прямих або радіуних). Вибір конструкції дверей залежить від ваших уподобань, але орні вважаються більш надійними і легкими в обслуговуванні.

Три перегородки зі стін, облицьованих кахлем. Їх також можна доповнити або фіранкою або дверима.

Одна стаціонарна перегородка - стіна санвузла, доповнена пластиковими або скляними перегородками і дверима або фіранкою.

Також вам відразу слід визначитися з піддоном. І тут є такі рішення:

душова без піддону ;

кабіна з подіумом з плитки;

МИЙНА з бортиком, спорудженим з бетону або цегли і облицьованим кахлем;

установка готового піддону.

Як правило, до моменту створення душової кабіни в санвузлі стіни вже оброблені плиткою або мозаїкою. Бажано ще на етапі облицювання визначитися з місцем розміщення душової кабіни і використовувати для затирання швів склад на епоксидної основі. Оскільки стіни будуть постійно контактувати з водою цементна або бетонна затирка з часом можуть потріскатися, а епоксидна затирка навіть від тривалого і регулярного впливу вологи не страждає.

ЯК ЗРОБИТИ ДУШОВУ КАБІНУ З ПЛИТКИ БЕЗ ПІДДОНУ

Кабіни і душові куточки без піддону - не екзотика. Саме такий варіант використовується в фітнес-центрах, громадських лазнях, басейнах. Його головна перевага укладено в надзвичайній простоті догляду, а додатковим плюсом є зручність для людей похилого віку та людей з обмеженими здібностями - зайти в таку кабіну за рахунок відсутності порогу нескладно. Відзначимо, що таке рішення більш вигідно для великих санвузлів , в маленькому приміщенні воно виглядати не буде.

Найкраще задуматися про спорудження кабіни без піддону ще під час будівництва, оскільки всі комунікації повинні бути втоплені в підлогу. Послідовність робіт в цьому випадку така:

Зачистка статі від старих покриттів. Необхідно дістатися до підстави з бетону, щоб створити максимально надійну ізоляцію.

Здійснити власне гідроізоляцію, використовуючи руберойд і бітумну мастику склад для фіксації швів.

Змонтувати слив.

Зробити нову бетонну стяжку. Тут важливо врахувати, що для більш активного витікання води і запобігання утворенню калюж необхідний невеликий ухил у бік зливу. Занадто великий кут нахилу робити не потрібно - в цьому випадку стояти в кабіні буде некомфортно. Майстри пропонують орієнтуватися на показник ухилу 5-10 мм на погонний метр.

Після висихання стяжки викласти плитку, не забуваючи враховувати ухил до зливу.

Облаштувати помивочной, додавши перегородки, дверцята, змішувач і ін.

Під час робіт намагайтеся робити все якісно і без поспіху, особливо при обладнанні каналізації та встановлення зливу . Якщо ви виявите неполадки в роботі вже після укладання кахлю або через деякий проміжок часу після експлуатації кабіни, вам доведеться повністю розбирати покриття, іншим способом відремонтувати комунікації в даному випадку не можна.

ДУШОВА КАБІНИ З ПІДДОНОМ З ПЛИТКИ І БОРТИКОМ

Доповнити бортиком можна і кабіну без піддону - в цьому випадку ви створите надійну перепону для розтікання води по санвузлу та вам не загрожуватиме утворенню калюж поза кабіною. Але якщо мова йде про міську квартирі, то більш зручним буде облаштування кабіни з бортиком і піддоном з плитки.Справа в тому, що в квартирах товщина обробки підлоги невелика. Якщо ви вирішите створити кабіну без піддону, то для укладання каналізаційного обладнання вам потрібно заливати досить товстий шар стяжки, а це не завжди дозволено технічно і вимагає покупки додаткової кількості матеріалу. Піднятий над рівнем підлоги піддон дозволить вам без проблем розмістити на невеликій ділянці стічні труби, при цьому підлогу у всій ванній залишиться на звичному рівні - підняти його рівень потрібно тільки в тому місці, де буде розміщуватися душ.

Висота самого піддону і бортів залежить тільки від вашої фантазії. Але потрібно пам'ятати, що занадто високий бортик буде незручний для літніх людей і дітей. З іншого боку, високий бортик достатньої товщини цілком може замінити сидіння.

Отже, спочатку зачистите площа від колишньої обробки і дійдіть до бетону. Викладіть бортик задуманого вами дизайну. Найпростіше використовувати для цього цегла або блоки з пінобетону. Потім ретельно ізолюйте поверхню , уклавши руберойд з заходом на стіни, і прогерметізіруйте всі стики бітумною мастикою. Особливо ретельно обробіть місця, де бортик підходить до стінами. Для надання більшої міцності піддону розмістіть на поверхні металеву сітку. Покладіть каналізаційні труби, організуйте злив. Ретельно перевірте працездатність всіх вузлів, щоб уникнути їх поломок. Залийте бетонну стяжкудо потрібного вам рівня. Тут також варто зробити легкий ухил у бік зливу, щоб уникнути застою води. Просушіть стяжку і обробіть саморобний піддон і бортик плиткою із застосуванням затірки на епоксидній основі. Після просушування зафіксуйте додаткове обладнання (дверцята, лійку, полички і т.п.).

МОНТАЖ ПЕРЕГОРОДОК І ДВЕРЕЙ

Який би варіант піддону ви не вибрали, вам обов'язково знадобиться захистити приміщення від бризок і утворення калюж, створивши в душовій кабіні закритий простір. Найменш витратний рішення - повісити штору для ванної. Більш довговічна конструкція - перегородки та дверцята із пластику або скла, які монтують на стіни.

Похожие публикации