Як правильно встановити вентиляцію в приватному будинку: схема і пристрій системи


Октябрь 1, 2019 – 09:17
Монтаж вентиляции в доме

Якщо ви самостійно взялися за будівництво котеджу на персональному ділянці землі, то вам самому доведеться проводити всі комунікації. Справа не закінчується простий електрикою і системою водопостачання. Дуже важлива циркуляція повітря. У статті ми розповімо про пристрій вентиляції в приватному будинку - як зробити її своїми руками, як скласти схему.

Придбати квитки ви можете за посиланням швидко і надійно.

Цілі вентканала - для чого він потрібен

Індивідуальне житло потребує провітрюванні ще більше, ніж квартира. Це обумовлено вогкістю, так як будова знаходиться прямо на землі, відділяє лише фундамент. Але і цокольний поверх часто використовують як повноцінне приміщення. До того ж, якщо основа відволожиться або згниє, то вся будівля почне просаджувати, кривитися, будуть утворюватися щілини.

Необхідність вентиляції обумовлена наступними завданнями:

надходження кисню - відчинені вікна можуть рятувати не цілий рік, та й з ними іноді в приміщенні буває душно;

оберігання від вологи і супутніх проблем - грибка, цвілі, деяких комах;

провітрювання забезпечує сухість стін, вентиляцію будматеріалів, значить, будинок простоїть ще багато років;

санітарні умови - затхле повітря сприяє розмноженню бактерій і вірусів;

комфортна температура і мікроклімат в цілому.

У яких кімнатах потрібна вентиляція для приватного будинку своїми руками

вентиляція для приватного будинку своїми руками

Будівельники рекомендують встановлювати вентканали і витяжки у всіх приміщеннях, особливо можна виділити вагомі причини для наступних:

Спальні, вітальні, зали - це ті зони, які найчастіше бувають населені. Тут можуть бути розташовані місця для сну, а значить потрібен свіжий кисень. Відповідально підійдіть до проведення комунікації в дитячій - дитині нема чого вдихати пил.

Кухня, їдальня та інші побутові приміщення. У них часто накопичуються аромати після приготування їжі, а також є ідеальне середовище для розмноження бактерій.

Санвузол і ванна - ці кімнати відрізняє постійна підвищена вологість і неприємні запахи.

Цокольний поверх, підвал - тут максимально сиро через грунтових вод. Також часто тут проходять великі труби від водопроводу і каналізації - їх наявність віщує утворення конденсату.

Кімнати, де розташовані опалювальні прилади. Незалежно від того, газовий або твердопаливний котел, в правилах по нормам безпеки необхідно пристрій вентканала.

В цілому ми радимо кожне приміщення постачати вентиляційними шахтами, так як провітрювання позбавляють від:

пилу і бруду;

духоти;

вогкості і конденсату;

неприємних запахів.

Також при відведенні повітря (витяжки) потрібні для забезпечення пожежної безпеки.

різновиди повітропроводів

Перш того, як самому зробити систему вентиляції в приватному будинку своїми руками, слід ознайомитися з видами пристроїв. В цілому всі вони поділяються залежно від надходження повітря на:

природні;

примусові.

Також є комбінований варіант, коли принципи обох варіантів реалізуються на одній схемі воздуховода.

Природне провітрювання - спосіб організації

На такий тип вентилювання впливає три значення - це різниця в тиску, перепад температур і вплив вітру.

Основний принцип роботи - це фізичний закон, конверсія. Згідно з ним, більш щільні частинки холодного повітря опускаються, а невагомі теплі - піднімаються. Цим обумовлено те, що в двоповерхових приватних будинках на другому поверсі зазвичай тепліше, ніж на першому, особливо це відчувається влітку. Взимку питання вирішується регулюванням опалення.

У ситуації, коли кімнатна температура вище, ніж атмосферна, повітря заміщається прохолодою з вулиці, а по вентиляційних шахтах тепло виходить назовні, вгору. Розрідження кисню, яке утворюється при цьому процесі, сприяє затягуванню свіжого потоку всередину. Це відбувається не тільки через віконні прорізи, а й через пори будівельного матеріалу. Саме тому кажуть, що дерев'яний будинок «дихає». У меншій мірі, але це відноситься і іншим будматеріалів.

Вітер істотно прискорює повітрообмін. Раніше він потрапляв через щілини і нещільно вставлені вікна. Тепер з появою сучасних утеплювачів, які захищають тепло в будинку взимку, це утруднене. І треба правильно зробити вентиляцію в приватному будинку, так як це сприяє природної циркуляції. Для цього потрібно вмонтувати спеціальні конструкції - клапани. Виріб можна побачити на зображенні:

Зворотний процес позбавлення від «відпрацьованого» кисню відбувається за рахунок додаткових вентшахта або за допомогою вентиляційних люків у ванній, санвузлі, через витяжку на кухні.

Переваги і недоліки природного повітрообміну

плюси:

простота конструкції;

дешевизна - немає обладнання і техніки;

можливість суміщення з кондиціонером;

відсутність поломок.

мінуси:

при підвищеній вологості проблема сирого приміщення залишається актуальною;

для провітрювання від запахів потрібно багато часу;

немає можливості регулювати повітрообмін;

влітку, коли температура повітря на вулиці висока, тяга практично відсутня.

Рекомендації, як зробити природну вентиляцію в своєму будинку

При проектуванні необхідно врахувати наступні моменти:

Вентшахти для воздухоотвода краще розміщувати в міжстінному просторі посеред будівлі. Це забезпечить збереження тепла, значить, перепад температур і тяга буде вище. До того ж такий спосіб допомагає замаскувати небажані труби.

При виборі повітропроводів (круглі або прямокутні), пам'ятайте, що перший варіант краще проводить повітря і простіше в монтажі, а другий - економить місце.

Також є прямі і гофровані труби. Перші вважаються безшумними, а м'які зручні для установки, так як їх можна закруглити на поворотах, не застосовуючи зварювання.

Повітропровід слід робити якомога ширшим і довшим. Ці правила застосовні для того, щоб збільшилася тяга. Приклад актуальних параметрів - довжина ділянки не менше 1,5 метрів, діаметр - 30 см.

При небажаному, але в ряді випадків необхідному звуженні труби робіть плавний перехід, не повинно бути прямих кутів.

Слідкуйте за сполучними швами, внутрішня поверхня металу повинна бути рівною.

Максимально уникайте поворотів. Кожне коліно, вигин знижують природну тягу на 10 відсотків.

Витяжка, яка виходить на дах, повинна не менше ніж на 0,5 метрів виступати за поверхню покрівлі.

Поради при проектуванні і монтажі - як встановити вентиляцію в приватному будинку

Якщо відпрацьоване повітря буде виходити не безпосередньо, а через рефлектор (ковпак з перекриттям на верхівці труби), то розрядження повітря буде відбуватися інтенсивніше - потік повітрообміну збільшиться на 20 відсотків.

До того ж ця деталь перешкоджає попаданню в шахту дощу та інших опадів, комах, пилу.

Варто додати в систему природного потоку механічні елементи - це може бути витяжка в кухні або вентилятор у ванній кімнаті. Це допоможе впоратися з проблемою неприємних запахів і вогкості.

Додатковий приплив повітря може бути влаштований за рахунок проектування брізеров. Пристрій влаштовано за типом кондиціонера. Принцип роботи - добування кисню зовні будівлі, очищення та постачання квартири або будинку. Особливо актуально для міської місцевості, коли не хочеться відкривати вікно. Ось як він виглядає:

Щоб якнайкраще зробити вентиляцію в приватному будинку, необхідно грунтовно зайнятися проектуванням і зробити розрахунок площі і протяжності воздуховода. Найзручніше це робити в режимі 3D, щоб врахувати всі перехрестя лінії, а також візуально замаскувати шахти. Створити проект допоможуть програми від ZWSOFT - ZWCAD (професійна версія) або ZW3D . Обидва програмних забезпечення дозволяють зручно працювати з тривимірним простором і візуалізувати отриманий результат.

Проектування і особливості примусової вентиляції

Штучним шляхом створюються умови повітрообміну. Вся комунікація ділиться на три основних елементи:

нагнітачі повітря;

повітроводи - труби, шахти;

конструкції для виведення відпрацьованого кисню.

Така система необхідна, коли природної циркуляції недостатньо в умовах підвищеної вологості або через інших причин.

переваги:

можливість автоматизувати систему і управляти потоками повітря;

немає залежності від температури, атмосферного тиску, вітру;

можна влаштувати додаткові прилади, які будуть сприяти створенню оптимального мікроклімату - це кондиціонери, зволожувачі або осушувачі, фільтри і ін.

мінуси:

проектування трохи важче, так як слід враховувати автоматику і пристрої, які споживають електрику;

потрібно сезонне сервісне обслуговування;

можливі механічні поломки;

висока вартість комплектуючих.

Вентиляційні схеми розрізняються, залежно від побажань при установці. Розглянемо рекомендації з проектування для різних видів.

Похожие публикации