ЯК ЗРОБИТИ ДУШОВУ КАБІНУ З ПОЛІКАРБОНАТУ


Октябрь 2, 2019 – 08:35
Приточно вытяжная система

Зручності в квартирі - річ звична. Ми вже не уявляємо робочих буднів без душу або купання у ванні, в будь-якому житловому приміщенні передбачено місце для санвузла. Але якщо провести якісний ремонт в квартирі або заміському будинку для постійного проживання під силу більшості, то оснастити невелику дачу ванній не завжди просто через відсутність вільної площі або грошей. Рішенням в такому випадку стає вуличний душ . Раніше дачники практикували установку саморобних кабін з дерева, але такі конструкції з часом приходять в непридатність - дошки розбухають або висихають, гниють, вкриваються пліснявою і руйнуються. Тому сьогодні любителі дачного відпочинку звернули увагу на сучасний матеріал - полікарбонат.

На сайте магазина представлены в разных диаметрах труба полиэтиленовая водопроводная, специалисты помогут вам с выбором.

ОСОБЛИВОСТІ ПОЛІКАРБОНАТУ

Самостійно облаштувати помивочной з цього матеріалу нескладно, але перед тим, як зробити душову кабіну з полікарбонату своїми руками , варто вивчити його особливості. Чим сподобався цей пластик будівельникам?

Високою міцністю.

Полікарбонат непросто пошкодити або розбити, він здатний витримати досить велике навантаження . На відміну від скла полікарбонат нехрупкій, на ньому практично ніколи не з'являються тріщини від ударів.

Температурної стійкістю.

Матеріал можна експлуатувати в широкому діапазоні температур: йому не шкідливі ні мороз, ні літня спека , тому душова кабіна з полікарбонату буде вдалим рішенням для будь-якого російського регіону.

Невеликою вагою.

В силу особливостей структури полікарбонат легкий, навіть одна людина зможе впоратися зі створенням будь-яких конструкцій з нього.

Підвищеної тепло- і звукоізоляцією.

Стільникове будову матеріалу означає, що в ньому є порожнечі, заповнені повітрям. Така будова збільшує теплоізоляційні властивості і дозволяє полікарбонату поглинати звук.

Гнучкістю.

Специфічні властивості полікарбонату роблять його гнучким. Листи можна згинати, надаючи їм будь-яку форму і не побоюючись, що вони зламаються. Для любителів оригінальності це суттєвий плюс - дачну ділянку можна прикрасити не звичайної прямокутної душовою кабіною, а цікавою конструкцією хитромудрої геометрії.

До недоліків полікарбонату варто віднести м'якість поверхні - при необережному поводженні на ній з'являються подряпини, куди згодом починає забиватися бруд. Однак якщо вчасно видаляти такі пошкодження, життя полікарбонату можна продовжити надовго.

ВИБІР МІСЦЯ ДЛЯ ДУШОВОЇ КАБІНИ НА ДАЧІ

Вибравши самостійне спорудження душа на ділянці, вам варто визначитися з конструкцією. Можливо, вам підійде проста споруда, оснащена баком, в якому вода буде нагріватися від сонячного тепла. Інше рішення - масивна кабіна і бак з електропідігрівом. Також потрібно зрозуміти, які будуть розміри душової - обмежитеся ви просто душем або ж мають намір звести містку будівництво з роздягальнею. Важливо, щоб місце було захищене від вітру - це дозволить приймати душ з великим комфортом і захистить кабіну.

Продумайте, яким чином буде здійснюватися відведення стоків . В ідеальному випадку місце для душа має розташовуватися на височини, тоді каналізація приділятиметься природним шляхом. Непогано буде прорити канал, що зв'язує душ з компостній ямою, щоб вода йшла в цьому напрямку. Якщо у вас є бажання і можливості, то можна реалізувати полив городу за допомогою стічних вод.

СПОРУДЖЕННЯ

Проект кожної кабіни для дачі розробляється з урахуванням індивідуальних побажань, але в цілому можна орієнтуватися на такі параметри: висота стінок - приблизно 250 см, довжина і ширина в межах 100-150 см. У кабіні таких габаритів буде зручно митися навіть великим людям. Якщо ви припускаєте наявність роздягальні, то довжину знадобиться збільшити ще приблизно на 100 см.

Після розмітки місця слід облаштувати фундамент. Відмовитися від фундаменту можна тільки в ситуації, коли вам потрібна тимчасова кабіна, яку легко переміщати, в інших випадках фундамент необхідний. Ви можете вибрати варіант з бетону або дерев'яних стовпів.

Бетонний фундамент має на увазі установку стійок з подальшою заливкою розчином. Стійки заглиблюються на 50-80 см, розташовувати їх треба по кутах майбутньої кабіни.

Дерев'яний фундамент являє собою стовпи з дерева, розміщені по кутах і також заглиблені на 50-80 см. Не забудьте перед установкою стовпів обробити їх антисептиком для запобігання гниття і обмотати руберойдом.

Після установки стійок перевірте їх рівність - вони повинні перебувати на одному рівні.

Потім переходите до створення металевого каркаса. Оптимальний варіант - зварити його з металевих рейок. Якщо такої можливості немає, то рейки можна зафіксувати за допомогою куточків або болтів.

Тепер займіться підлогою. Як правило, підлога є лаги, укладені з невеликим інтервалом. Це рішення дає можливість воду йти безперешкодно, але в негоду або при низькій температурі така підлога виявляється незатишним через проникаючого крізь щілини холоду. Альтернативний варіант - дощату підлогу зі зливом, до якого підведена труба для відводу стоків.

Зверніть увагу на такий момент. Якщо в кабіні передбачена роздягальня, то підлогу в МИЙНА відділенні повинен бути нижче, ніж в самій роздягальні. При такому способі облаштування кабіни в роздягальні не буде затікати вода, а значить там не буде калюж і бруду.

Після установки статі і каркаса саморобна кабіна обшивається листами полікарбонату . Рекомендується використовувати для цього листи товщиною 10-16 мм. Листи фіксуються на каркасі за допомогою болтів. Вважається, що для стінок більше підходить матеріал матовий, що захищає від сторонніх поглядів, а ось даху можна покрити і прозорим полікарбонатом, пропускає більше сонячних променів.

Бак для води для максимальної стійкості споруди розміщується строго по центру даху. Ви можете заздалегідь створити каркас для бака з металевих рейок або закріпити його спеціальними скобами. Вибір форми бака обумовлений лише вашими естетичними уявленнями, але ось його технічні особливості вимагають більш пильного розгляду. Якщо ви плануєте, що вода в ємності буде нагріватися сонцем, то зробіть вибір на користь сталевого або алюмінієвого бака. Також ви можете зупинитися на пластиковій ємності, додатково обшив її листами фольги для більш швидкого нагріву. Якщо ви хочете встановити бак з підігрівом, то подбайте про надійну ізоляції всіх нагрівальних елементів і проводки.

Якщо ваш проект передбачає додаткове обладнання, то доповніть їм кабіну. Двері, шторки, освітлення, полички для приладдя, гачки для рушників зроблять водні процедури більш комфортними. Визначтеся, чи будете ви користуватися кабіною в холодну пору року. Якщо ви часто приїжджаєте на дачу навесні або восени і хотіли б приймати душ, то знадобиться утеплити конструкцію. Для цього оснастите двері ущільнювачем, а на стінках за допомогою степлера закріпіть листи пінополістиролу. Також зовнішні стінки можна обробити пвх-панелями, а для утеплення стін всередині і статі застосувати лінолеум.

Прийняти душ в спекотний полудень, освіжитися після тривалої прогулянки, помитися після садових робіт - з кабінкою з полікарбонату навіть на дачі ви не будете відмовляти собі в повсякденних звичках.

Похожие публикации