Системи провітрювання для пластикових вікон
Більшість людей провітрює приміщення тільки тоді, коли виникає необхідність. Наприклад, якщо в будинку накурено, жарко, душно, або відчувається неприємний запах. У період холодів багато провітрюють квартири значно рідше, ніж влітку, а нежитлові приміщення часто вже не провітрюються зовсім.
Гнотермальные тепловые нансосы, информацию вы можете читайте здесь, а так же получить консультацию.
Однак провітрювати потрібно не тільки при відчутті задухи. Справа в тому, що якщо не провітрювати кімнату, то в ній починає поступово підвищуватися вологість повітря. В результаті на вікнах, або навіть стінах, може випадати конденсат, що явно не робить здорової атмосферу в квартирі - сприятливою для здоров'я вважається вологість на рівні 40-60%. Не кажучи вже про те, що випадання конденсату може значно зіпсувати нове вікно.
Так, саме нове. Вищеописані проблеми найчастіше виникають незабаром після заміни вікон. Як не дивно, але від щілин в старих вікнах теж була користь - вони регулювали вологість. Пластикові вікна закриваються герметично, що призводить до порушення системи вентиляції і сприяє накопиченню зайвої вологи в повітрі.
Традиційний спосіб провітрювання кімнати - періодичне відкривання вікна. Для нормалізації рівня вологості достатньо відкривати вікно на п'ять хвилин 2-3 рази в день. Але якщо в літню пору вікно можна взагалі до кінця не закривати, то що ж робити взимку? Проблема вирішується шляхом використання систем мікропровітрювання, які в даний час встановлюються за замовчуванням майже в усі пластикові вікна. Така система дозволяє відкинути віконну стулку всього на пару міліметрів, що досить для припливу свіжого повітря, але не призведе до значного охолодження приміщення.
Однак відкривати вікна кілька разів на день теж не завжди можливо. Наприклад, якщо ви змушені часто залишати квартиру на кілька днів у справах. Або через постійний шум на вулиці. Тоді на вікно коштує встановити так званий припливний клапан . Найбільш поширені клапани, монтовані всередину профілю, не порушуючи його зовнішнього вигляду. Більшість таких систем універсальні, сумісні з усіма видами віконних рам і легко встановлюються за допомогою саморізів. Конструктивно вони являють собою невелику коробочку, всередину якої встановлено рухливе перо. Воно вільно повертається і відкривається (або закривається) в залежності від сили повітряного потоку. При цьому зберігається герметичність і звукоізоляція. Клапан влаштований так, що ні сніг, ні дощ, в нього потрапляти не будуть.
Крім систем провітрювання, що встановлюються на вікна, існують і інші, які монтуються на стіну. В цьому випадку, в стіні свердлиться невеликий отвір, і клапан вставляється в нього. І віконні, і стінні системи бувають різної конструкції, найбільш складні з них оснащені електронним пультом управління і автоматичними регуляторами температури і вологості повітря. Але, природно, такі системи обійдуться значно дорожче.
Дорожче них тільки повноцінні кондиціонери. Але їх установка має цілий ряд особливостей і обмежень, тому в даній статті розглядати їх не будемо.
У боротьбі за чисте повітря в будинку, не потрібно забувати і про загальну систему вентиляції. Вентиляційні короби зазвичай встановлені у ванних кімнатах, кухнях і туалетах. При бажанні від них можна провести додаткові вентиляційні труби в житлові кімнати, а також встановити системи, що регулюють подачу повітря. Ну і, зрозуміло, грати слід регулярно чистити.