Фундамент власними руками


Апрель 24, 2023 – 12:18

Стрічковий фундамент - найпопулярніший при будівництві заміських будинків. Він цілком виправдав себе, як надійне підстава. При цьому стрічковий фундамент досить просто звести своїми руками, а послуги nvi.in.ua будівельної техніки пришвидшують цей процес.

Розмітка

Після проведення всіх технічних розрахунків і складання плану майбутнього будинку здійснюється розмітка майбутнього фундаменту. Напередодні необхідно очистити будівельний майданчик від сміття, сторонніх предметів і зняти родючий шар грунту на плямі забудови.

Згідно з проектом проводиться розмітка фундаменту. Для полегшення процесу використовують кілочки, який забиваються по кутках, натягується нитка і прокидається піском по периметру майбутнього підстави. Надалі перевіряється рівність всіх площин і діагоналі.

Облаштування траншеї

Відповідно до розміткою проводиться Відкриття траншеї на глибину, зазначеної в проекті будинку. Як правило, глибина траншеї більше на 25-30 сантиметрів рівня промерзання грунту. У процесі створення траншеї необхідно дотримуватися рівність стінок як у вертикальній, так і в горизонтальній площині.

На дно готової траншеї проводиться відсипання піщано-гравійної подушки. Її товщина повинна составлять15-20 сантиметрів. Відсипання проводиться пошарово і утрамбовується віброногі, виброплитой або ручним трамбуванням. Для підвищення щільності трамбування кожен шар рясно проливається водою.

Монтаж опалубки

Для створення міцної форми для заливки фундаменту проводиться монтаж опалубки. Зазвичай для її формування збиваються щити зі струганих дощок товщиною 25-30 міліметрів. Висота опалубки обмежується висотою цоколя згідно проекту. Щити між собою з'єднуються за допомогою поперечок, а зовні підпираються за допомогою обрізків брусків. Для додання міцності каркаса і щоб уникнути розриву опалубки при затоці її присипають зовні шаром грунту.

Армуючий пояс

Наступний етап - посилення конструкції фундаменту. Для цього створюється арматурний каркас. Його виготовляють з арматури, діаметр якої підбирається розрахунковим методом і вказується проекті будинку. Прути арматури зв'язуються в каркас за допомогою в'язального дроту. Армуючий пояс встановлюється на дно підготовленої траншеї, при цьому дотримується зазор в 50 міліметрів.

Заливка фундаменту

Заливку рекомендовано здійснити за один прийом. Для цього краще скористатися готовим бетоном, який доставляють із заводу спеціальними міксерами. Однак, при наявності невеликого бюджету, можна бетон приготує і самостійно. Але в такому випадку потрібно більше часу і сил. Поверхня залитого фундаменту рівняють. Правильна послідовність робіт дозволить створити надійну основу для майбутнього будинку.

Похожие публикации