Що таке бойлер та які його переваги перед проточними водонагрівачами?


Май 20, 2024 – 13:41

Що таке бойлер

Багато споживачів обирають бойлер, якщо в їхньому будинку немає центрального гарячого водопостачання або якщо деякі елементи, наприклад, рукомийник на кухні або у ванній, не входять у мережу водопостачання. Бойлери випускаються в різних виконаннях, деякі з них вирізняються високим рівнем комфорту. Однак у бойлерів є і недоліки, які можна побачити в порівнянні з водонагрівачами миттєвої дії. В цій статті спеціалісти компанії Atlantic UA зможуть розказати про те що таке, бойлер, як їм правильно користуватись та які його переваги перед проточними електричними водонагрівачами.

Що таке бойлер? Основна функція бойлера - нагрівати воду. Це можна зрозуміти вже з назви, яка походить від англійського дієслова «кип'ятити». Бойлер нагріває холодну воду, що надходить у його накопичувальний бак, до заданої температури і потім подає нагріту воду в міру необхідності. Лідерами продажів в Україні а 2023 році були бойлери Атлантик. У газовому бойлері воду нагріває полум'я. Однак сьогодні існують і електричні бойлери, в яких використовується нагрівальний картридж. У сегменту проточних водонагрівачів впевнене лідерство займають водонагрівачі Bosch.

Бойлери та проточні водонагрівачі: у чому різниця?

У принципі, обидва прилади використовуються для нагріву води. Бойлер забезпечує гарячу воду в будь-який час і часто обслуговує різні крани. Водонагрівач миттєвої дії нагріває холодну воду тільки на вимогу і зазвичай працює децентралізовано, тому вибір системи в кожному конкретному випадку залежить насамперед від того, скільки гарячої води споживає домогосподарство. Водонагрівач миттєвої дії ідеально підходить, якщо вам потрібна невелика кількість гарячої води. Оскільки прилад нагріває воду тільки тоді, коли це необхідно, втрати в режимі очікування відсутні. На відміну від бойлера, немає ризику зараження води бактеріями легіонелли. Однак потужність водонагрівача миттєвої дії обмежена. Наприклад, під час прийняття душу потрібен деякий час, щоб вода дійсно нагрілася. Тому для сім'ї з чотирьох осіб із нормальним споживанням рекомендується використовувати бойлер.

Поєднання бойлера і водонагрівача миттєвої дії навряд чи має сенс
Поєднання обох приладів у принципі можливе, але рідко має сенс. У більшості випадків доцільніше використовувати тільки один прилад. Однак якщо водонагрівач миттєвої дії вже не задовольняє потреби в гарячій воді, доцільно встановити бойлер.

Які переваги характерні для бойлерів?

Основна перевага бойлера полягає в тому, що він завжди може забезпечити гарячу воду постійної температури завдяки наявності накопичувального бака, а отже, забезпечує високий рівень зручності. Ще одна перевага полягає в тому, що, залежно від конструкції, такий водонагрівач може живити кілька кранів. Крім того, бойлер можна поєднувати з регенеративними джерелами енергії та інтегрувати в наявну систему опалення.

Недоліки бойлера

Достатня кількість гарячої води - це практично і зручно, але водночас це найбільший недолік бойлера. Експлуатаційні витрати приладу порівняно високі через постійну необхідність підтримувати воду гарячою. Крім того, вам доведеться певний час чекати нової порції гарячої води, якщо ви витратили балон (наприклад, набрали повну ванну). Якого розміру має бути бойлер? Обсяг балона в кінцевому підсумку залежить від ваших потреб у гарячій воді. Для одного крана з невеликою витратою, наприклад, для раковини в гостьовому туалеті, ідеально підійде невеликий балон. Для душу, ванни або декількох кранів, з іншого боку, більше підходять окремо стоячі або настінні балони. Їхній об'єм зазвичай становить від 80 до 200 літрів. Важливим фактором, що впливає на цей момент, є, звичайно ж, розмір сім'ї. Розраховуйте на 30-50 літрів на одного мешканця.

Вартість та енергоспоживання бойлерів

Вартість купівлі бойлера залежить насамперед від розміру бака для зберігання гарячої води. Невеликі бойлери можна придбати за ціною близько 3500 грн. Моделі з дуже великою ємністю, навпаки, можуть легко обійтися в 6000-7000 грн, а іноді й трохи більше, і не варто забувати про експлуатаційні витрати. Вони також зростають зі збільшенням розміру бойлера, але на витрати впливає і потреба в гарячій воді або її витрата. У сім'ї з кількох людей прилад споживає в середньому 600-800 кіловат-годин на рік, тому річні витрати часто становлять кілька сотень євро. У принципі, газові котли працюють дещо ефективніше за електричні, тому їхні експлуатаційні витрати зазвичай нижчі.

Правильне обслуговування накопичувальних водонагрівачів

Здебільшого, чищення котла і видалення накипу повинні проводитися з періодичністю не більше трьох-п'яти років. Багато фахівців навіть рекомендують використовувати цикл всього на два роки. Згодом у котлі накопичуються мінерали, що містяться у воді. Якщо ви не володієте необхідними технічними знаннями для самостійного обслуговування, рекомендується доручити цю роботу фахівцеві. Якщо ви є власником водонагрівача, вам доведеться оплачувати витрати самостійно. Однак якщо ви живете в орендованій квартирі, повідомте господаря, якщо обслуговування або ремонт прострочені. У цьому разі господар квартири доручить виконання робіт фахівцеві.
 

Похожие публикации