ТЕХНОЛОГІЯ БУДІВНИЦТВА БУДИНКУ З ГАЗОБЕТОНУ
Будівництво будинків з газобетону стає популярнішим рік від року. З газобетону будують як багатоповерхові багатоквартирні будинки, так і індивідуальні заміські будинки. З газобетону можна будувати будинки навіть в сейсмонебезпечних регіонах.
Вы сможете на сайте узнать как быстро и надежно продать дачу.
Завдяки своїм характеристикам, газобетон заслужив повагу як у професійних будівельників, так і у тих, хто наважується будувати будинок, баню або гараж власними силами. Доведений термін служби газобетонних будинків перевищує 100 років.
Технологія будівництва з газобетону схожа з будь-яким кам'яним будівництвом. Але, як і в усьому, приступаючи до роботи з газобетоном, необхідно знати всі нюанси і тонкощі як властивостей матеріалу, так і принципи роботи з ним.
ОСНОВНІ ПЕРЕВАГИ БУДИНКУ З ГАЗОБЕТОНУ
Газобетон - це сучасний штучний камінь, він має низку властивостей, що вигідно відрізняють його від інших матеріалів.
Широкі можливості архітектурних рішень
газобетонні блоки мають відмінну геометрію і легко піддаються різанню прямо на будівельному об'єкті. З газобетону легко можна виводити складні форми і обсяги для будь-яких архітектурних стилів.
Швидкість будівництва
Газобетон, виготовлений на якісному промисловому обладнанні, має відмінну геометрію. При існуючій легкості матеріалу, вести з його допомогою будівництво можна дуже швидко.
Технічні характеристики
газобетонні блоки мають відмінні тепло і звукоізоляційні, екологічними та міцності. Газобетон виготовляється з натуральних мінеральних матеріалів: цементу, піску, вапна, алюмінієвого порошку і води, а його структура зовнішні шуми без додаткової шумоізоляції.
Запорукою міцності і надійності готових конструкцій з газобетону служить розрахунок і підбір щільності блоків.
ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО ГАЗОБЕТОН:
Як вибрати газобетон
Якщо ви проектуєте і будуєте будинок із залученням фахових організацій, то марка газобетону підбирається і вказується в архітектурному розділі проекту. У разі будівництва власними силами, газобетон необхідно вибирати за такими показниками:
Газобетон має становити не менше промислового виробництва. Блоки повинні набирати свою міцність в автоклавах. Тільки такий газобетон може стати матеріалом для якісного будівництва.
Товщина блоків впливає на теплопровідність та загальну несучу здатність конструкцій. Чим вище щільність блоків, тим краще його показники по теплопровідності. Чим більше товщина і вище щільність, тим надійніше і тепліше буде весь будинок. Для будівництва заміських будинків в Ленінградській області найчастіше використовується газобетон марки D400 товщиною 375мм.
Газобетонні блоки можуть бути плоскими блоки або з пазогребневі системою. Це не відбивається на якісних характеристиках матеріалах, а лише на зручність виробництва різних етапів.
Що використовувати в якості сполучного речовини
В першу чергу необхідно знати, що для газобетону використовувати чистий цемент заборонено! Газобетон забере всю вологу з цементного розчину раніше, ніж він виявить свої властивості, що клеять. Така кладка не може бути надійною і довговічною.
Для кладки стін з газобетону можна використовувати спеціальну клейову суміш або поліуретанову клей-піну.
До складу клейової суміші крім портландцементу і піску входять спеціальні добавки і модифікатори, які утримують вологу від вбирання в пористі газобетонні блоки.
Для перешкоди утворення містків холоду, товщина клейового шва повинна бути не більше 4 мм. Не можна «розмазувати» виступає з швів розчин по вертикальній поверхні стіни. У таких місцях газобетон може втратити свої унікальні теплотехнічні властивості.
Клей-піна досить новий, але вже відмінно зарекомендував себе матеріал. Використання клею-піни значно зменшує час виконання кладочних робіт, тому що не витрачається час на її приготування на будмайданчику. Товщина швів поліуретанового клею не перевищує 2 мм. При будівництві за допомогою клею-піни необхідно найбільш уважно підходити до виробника газобетону, адже навіть незначні порушення геометрії блоків можуть негативно позначитися на якості всієї кладки.
Як забезпечити надійність газобетонной кладки
Для забезпечення надійності та зняття зайвих усадочних навантажень зі стін, необхідно виробляти армування газобетонной кладки.
Розрізняють горизонтальне і вертикальне армування стін. Вертикальне армування застосовується в районах високої сейсмічної небезпеки, горизонтальне ж армування необхідно у всіх випадках будівництва з газобетону.
Армування влаштовується в штробах готової стіни із застосуванням рифленою арматури діаметром 8 мм класу А3. Прутки арматури перев'язуються між собою в'язальним дротом без застосування зварювання.
Армування газобетонной стіни по горизонтальній площині проводиться для:
Першого ряду кладки, влаштованої на фундаменті
Кожного четвертого ряду стіни
Ділянок стін під віконними прорізами
Ділянками стін над дверними і віконними прорізами
Крім армування, в газобетонной кладці необхідно влаштовувати армопоясу - залізобетонні кільцеві монолітні контури по всьому периметру будівлі. Армопояс виконується з неперервним арматурного каркаса і бетону.
Армопояс влаштовується в блоках U - подібної конфігурації по периметру верхнього ярусу кладки кожного поверху заміського будинку.
Грамотно влаштований армопояс рівномірно розподіляє навантаження на стіни, знижує ризик появи тріщин в період усадки заміського будинку.
ЯК ОБРОБИТИ ФАСАД БУДИНКУ З ГАЗОБЕТОНУ
Стіни з газобетону здатні витримувати вплив зовнішніх чинників: сніг, вітер, сонце. Газобетону, як і конструкції стіни вони не загрожують. Тому можна спокійно «законсервувати» коробку будинку з газобетону на зиму, продовживши будівельно-монтажні роботи в новому сезоні. Але газобетонная кладка, особливо із застосуванням розчину, що клеїть, виглядає не дуже привабливо, тому найчастіше фасади будинків з газобетону обробляють на свій розсуд.
Матеріали обробки фасадів будинку з газобетону не відрізняються від цегельних або монолітних будинків. Єдина умова, як і при кладці, використовувати, спеціальні суміші, що запобігають вбирання вологи в тіло блоків.