ЯК ВИБРАТИ ДУШОВУ КАБІНУ
Ви віддаєте перевагу швидкий вечірній душ, а не томне полёжіваніе у ванні? Розміри вашого санвузла залишають бажати кращого? Вам до вподоби сучасні рішення? У вашому будинку або квартирі передбачено дві ванні кімнати, одна з яких використовується як гостьова? Тоді ваш вибір - практична душова кабіна, яка не тільки допоможе заощадити простір, але і позитивно позначиться на бюджеті, адже на прийняття душа витрачається набагато меншу кількість води, а значить комунальні платежі знизяться. Але для того, щоб водні процедури в душовій кабіні не перетворилися на головний біль, варто попередньо вивчити особливості моделей, їх конструкцію і матеріали. Отже, що ж вибрати душову кабіну правильно?
Если вам необходима ПВХ КЛЕЕВАЯ, на сайте представлен выбор, где вы сможете выбрать необходимую для вас трубу.
ДУШОВІ КАБІНИ: ВИДИ
Знайомлячись з асортиментом, визначіться, чи хочете ви встановити в санвузлі відкриту душову кабіну або вам більше подобаються закриті варіанти. Під відкритою душовою кабіною розуміють зазвичай якийсь простір у ванній кімнаті, відгороджене дверима, в якому встановлений піддон. Самий бюджетний варіант - знайоме багатьом душовий куточок.Його конструкція надзвичайно проста: дві кутові стіни кімнати доповнюються розсувними або орними дверима і обладнуються піддоном. Душовий куточок позбавлений даху, але в ньому можна з достатньою комфортом здійснювати миття. Кілька здешевлює душовою куточок відмова від піддону; в такому випадку на підлогу кладеться нескользящая плитка з ухилом до сливу або зводяться невисокі бортики. Таке рішення буде самим вдалим для ванних кімнат дуже скромних розмірів і підійде сім'ям, де немає маленьких дітей.
Закрита душова кабіна - конструкція більш складна і дорога. Фактично вона являє собою невелике приміщення, обладнане підлогою, дахом і стінками з дверцятами. Для установки такого різновиду потрібно значна площа, тому закрита душова кабіна не підійде для маленької ванної. Але у таких моделей є два значних переваги.По-перше, вони не мають потреби в особливо складному монтажі, для початку роботи їх просто слід підключити до системи водопостачання. А по-друге, вони можуть розміщуватися в будь-якому місці санвузла, необов'язково біля стіни; їх можна при необхідності перенести в іншу ванну, перевезти в нову квартиру або на дачу. Тим, хто бажає насолоджуватися омовениями в повній мірі, слід придивитися до душових кабін з ванною, а також до моделей, доповненим парогенераторами. У подібній душовій кабіні можна влаштовувати сеанси ароматерапії і відчути жар справжньою лазні.
ДУШОВІ КАБІНИ: РОЗМІР І ФОРМА
Обговорюючи кабіни для душа, не можна залишити поза увагою питання розміру. Іноді пристрасне бажання заощадити простір грає з покупцями поганий жарт - прибрати дуже маленьку модель, вони позбавляють себе комфорту. Під час душу людина не просто стоїть під потоком води, а здійснює ряд рухів, і в тому випадку, якщо конструкція виявиться занадто вузькою, перебувати в ній буде вкрай незручно. Саме тому потрібно врахувати рада професіоналів і віддати перевагу моделі з розмірами не менше 80 * 80 см.Питання «як вибрати розмір душової кабіни» може особливо загостритися, якщо в сім'ї є представники старшого покоління або великі люди, яким часто складно рухатися в обладнанні стандартних розмірів. У таких випадках при виборі розміру душової кабіни необхідно орієнтуватися на побажання літніх і корпулентний членів сім'ї. Непогано навіть при вивченні асортименту магазина зайти в кабіну і імітувати в ній процес миття - такий спосіб допоможе знайти ідеально підходить модель.
Що стосується форми, то найбільш затребуваними є кутові, квадратні і прямокутні моделі. Такі варіанти більш звичні і добре вписуються в будь-який санвузол. Однак виробники пропонують і інші рішення - кабіни, в основі яких лежать багатогранники, кола або сектора, овали. Слід зазначити, що кабіни з прямолінійними стінками відрізняються більш низькою ціною , але в деяких випадках є сенс трохи переплатити за, наприклад, кабіну в формі сектора кола, щоб заощадити простір і уникнути кутових елементів, які можуть бути небезпечні для малюків.
Ще один момент, якому потрібно приділити увагу, - двері. Душові кабіни забезпечуються або орними, або розсувними дверима. Перші вважаються більш надійними і практичними, але не можна випускати з уваги, що для відкривання навстіж двері потрібно місце. Якщо попередньо проміряти ретельно приміщення і придбати модель наспіх, то після установки конструкції може виявитися, що відкривається двері зачіпає шафа або пральну машину або зовсім не відкривається повністю. Розсувні двері в плані економії площі більш вигідні - їх стулки просто роз'їжджаються в сторони, не займаючи місця. Але, на думку і фахівців, і звичайних людей, розсувні двері більш вибагливі при експлуатації, а менший строк служби.Принцип дії розсувних дверей душової кабіни аналогічний тому, що використовується в шафах-купе, - є верхня і / або нижня напрямна, за якими на роликах переміщаються двері. Саме ролики вважаються «слабкою ланкою» всієї конструкції - при експлуатації кабіни потрібно постійно стежити, щоб ролик весь час залишався в межах спрямовуючої. Нагадаємо, що самі напрямні створюються з пластмас або алюмінію. Пластикові види легковагі, але швидко розбовтуються, роблячи конструкцію ненадійною, тому більш вдалий вибір - напрямні з алюмінію. Вони більш дорогі, але бездоганно служать протягом багатьох років.
ОСОБЛИВОСТІ ПІДДОНІВ
Одним з головних елементів душової конструкції є піддон. Від його якості залежать і довговічність кабіни, і її комфортність, і її безпеку. Щоб не помилитися і зробити правильний вибір, неодмінно потрібно врахувати два фактори: форму піддону і матеріал, з якого він виготовлений.
Форма піддону визначає і форму всієї кабіни. Розглядаючи варіанти, обов'язково візьміть до уваги розміри санвузла і габарити домочадців. Крім того, чітко визначтеся, піддон якої висоти буде оптимальний в вашому випадку. У будинку є малюки? Тоді віддайте перевагу глибокому піддону (до 35 см), який цілком здатний замінити невелику ванну. Глибока конструкція буде хорошим рішенням і тоді, коли в будинку є тварини. Такий варіант сподобається також домогосподаркам, які вважають за краще домашнє прання - в глибокій моделі можна замочувати великі речі і вручну прати їх. А ось якщо в квартирі проживають люди похилого віку, яким складно здійснювати зайві рухи, то доцільно зупинитися на піддоні неглибокому. Такий вибір зробить прийняття душа необтяжливим для старших.Якщо ж особливих вимог до піддону немає, то є сенс звернутися до стандартного піддону висотою 10-20 см.
Окремо зупинимося на матеріалах, з яких виготовляються піддони для душових кабін. Головне якість, якою повинен володіти цей елемент, - твердість. На відміну від ванни, при лежанні або сидінні в якій вага людини розподіляється рівномірно, піддон приймає на себе точкове навантаження. З цієї причини для створення моделей застосовуються матеріали жорсткі і надійні. Мабуть, найбільш традиційними можна назвати чавун і сталь. Ці сплави вже не перше століття використовуються в сантехніці і відмінно себе зарекомендували. Вони дуже довговічні, непогано тримають тепло, швидко прогріваються і не втрачають згодом виду. Єдиним недоліком стали і чавуну вважається їх гучність - падіння води з висоти на підлогу багатьом здається занадто гучним і навіть дратівливим. Також потрібно мати на увазі, щометалеві піддони досить важкі, тому і сама кабіна буде відрізнятися масивністю .
Інший варіант, який навряд чи можна назвати новинкою, - кераміка. Цей матеріал пріглянётся тим, хто цінує поєднання краси і практичності. М'який блиск сантехнічного фаянсу завжди прикрашає санвузол, а піддон з цього матеріалу органічно впишеться в будь-який дизайн ванної. Керамічні та металеві піддони вибирають і шанувальники екологічності, адже ці матеріали повністю натуральні і мають природне походження. Однак роблячи вибір на користь керамічного піддону, потрібно пам'ятати, що він досить швидко забруднюється і з часом при відсутності належного догляду може набути жовтуватого відтінку. Як недолік фаянсу називається і його крихкість - падіння важкого предмета, наприклад, лійки душа на керамічний піддон може викликати появу тріщин і відколів.
В останні роки широке поширення одержали піддони з акрилу. Недороговізна, різноманітність кольорів, невелика вага зробили їх надзвичайно популярними серед користувачів. Акрилові піддони швидко нагріваються і добре тримають тепло, легкі в догляді і володіють чудовою зовнішнім виглядом. Недоліком таких моделей багато хто вважає недостатню міцність, але це питання можна вирішити на стадії монтажу, встановивши додаткові зміцнюючі елементи і каркаси.
Власники будинків і квартир, що володіють необмеженим бюджетом, можуть придивитися до ексклюзивних душових кабін з піддонами з дерева або мармуру. Такі конструкції виглядають справді розкішно і будуть справжньою окрасою будь-якої ванної кімнати.
ОСОБЛИВОСТІ ОГОРОЖІ І ДВЕРЕЙ
Огородження й двері - перше, що кидається в очі при вигляді душової кабіни, і саме тому їм теж потрібно приділити увагу. Огорожа встановлюється на каркасі або без нього. Безкаркасні варіанти визнані менш надійними і часто реалізуються в бюджетних моделях. Каркасні рішення відрізняються більшою довговічністю і виглядають більш грунтовно. Сам каркас являє собою конструкцію з пластика або алюмінію. По можливості варто віддати перевагу алюмінієвому каркасу - він міцніший, але має невелику вагу, добре виглядає і не деформуєіруется згодом. Ще більш пильно потрібно придивитися до матеріалу, з якого виготовлені перегородки. Більш дешевими є стулки з пластика. Потрібно пам'ятати, що при попаданні води і її висиханні на будь-якій поверхні залишаються сліди, і особливо помітні вони на прозорих поверхнях. Оскільки полімери чутливі до дії побутової хімії, то за пластиковими перегородками потрібно ретельний регулярний догляд, в іншому випадку вони дуже скоро стануть виглядати неохайно. Практичнішими можна вважати пластикові перегородки з матовою поверхнею, на якій сліди від води не так помітні.Відзначимо, що стінками з полімерних матеріалів забезпечуються, як правило, демократичні моделі, більш дорогі мають стулки із загартованого скла товщиною від 5 до 8 мм. Конструкції зі скла виглядають більш ефектно і добротно, але мають кілька більшої ваги. Догляд за такими моделями трохи простіше через інертність скла по відношенню до очищує складам, а й скляні перегородки при відсутності постійного очищення швидко втрачають вигляд. Якщо не хочеться кілька разів на тиждень займатися миттям душової кабіни, то краще придбати модель з матовим склом.