ЗБІРКА І УСТАНОВКА АКРИЛОВОЇ ВАННИ СВОЇМИ РУКАМИ


Октябрь 2, 2019 – 07:35
Монтаж системы вентиляции ТЦ

Акрилові ванни в останнє десятиліття стали одним з найбільш затребуваних продуктів. Зручні, практичні, красиві і надійні чаші з акрилу сьогодні все частіше замінюють в будинках і квартирах традиційні чавунні і сталеві конструкції. До одним з додаткових плюсів акрилових ванн можна віднести їх невелику вагу. Ця обставина дозволяє не проводити підготовчих робіт по підготовці підлоги, як цього вимагають, наприклад, ванни чавунні. Крім того, легку акрилову чашу можна встановити і самостійно. Збірка і установка акрилової ванни своїми руками не передбачає істотних тимчасових витрат та дозволяє заощадити на послугах з професійної установці.

Качественная пластиковая труба по выгодной цене купить можете на сайте магазина.

ЯК ПІДГОТУВАТИСЯ ДО МОНТАЖУ ВАННИ З АКРИЛУ

Якщо ви вирішили самостійно монтувати таку конструкцію, то ще при покупці переконайтеся, що в комплект входять кріпильні елементи і сифон. Якщо дані деталі в комплекті не поставляються, то заздалегідь придбайте відповідні елементи .

Оздоблення стін в санвузлі повинні бути завершена до моменту монтажу чаші. Також повинні бути облаштовані місця висновків зі стін труб і відведення труби каналізації. Обов'язково потрібно закінчити обробку підлоги, при цьому слід переконатися, що покриття рівне і здатне витримати вагу заповненої водою ванни.

Заздалегідь продумайте, на якій висоті ви хочете змонтувати конструкцію. Цей фактор має не тільки естетичне значення, він важливий з практичної точки зору. Трохи більша висота установки ванни дозволить вам оснастити її сифоном з глибоким коліном . Значна глибина коліна запобігає повернення води з каналізаційного стоку в ванну і сприяє більш активному сливу води.

Безпосередньо перед монтажем підготуйте всі необхідні інструменти, запасіться герметиком і починайте роботи.

ВАРІАНТИ УСТАНОВКИ

Залежно від розмірів санвузла, особливостей ванни, місця її установки можна вибрати найбільш зручний спосіб. Можливі такі варіанти:

монтаж на ніжки;

монтаж на цеглу;

монтаж на каркас з гіпсокартону.

ЗБІРКА АКРИЛОВОЇ ВАННИ НА НІЖКАХ

Якщо ви купили традиційну прямокутну чашу для розміщення з кріпильним комплектом біля стіни, то віддайте перевагу монтажу на ніжках . Насамперед постеліть на підлогу поліетиленову плівку або газети. Попередня підготовка днища зажадає перевертання чаші, і підкладка вбереже борту від подряпин.

Якщо місця на днище для вкручування саморезов не визначені заздалегідь виробником, то визначте їх самостійно. Враховуйте, що в цілях безпеки слід розміщувати саморізи на відстані не менше 17 см від зливу і країв ванни . Акуратно просвердлите отвори завглибшки не більше 10 мм і діаметром не більше 3 мм. Закріпіть підвідний раму, переконавшись в міцності всіх кріплень. Потім зберіть ніжки і зафіксуйте їх на рамі, приблизно вирівнявши висоту.

Тепер займіться облаштуванням зливу. Не забудьте перед монтажем всі прокладки обробити силіконом . Прокладання зливу закріпіть на зовнішній стороні, прокладку між переливом і переливним шлангом слід розмістити більш вузьким кінцем до шлангу, тоді при затягуванні вона потрапить в розпір. На цьому етапі не затягуйте туго елементи з різьбленням .

Після підготовки ванну можна встановлювати на місце. Переверніть чашу і присуньте її до стіни впритул і відзначте місця, де бортики стосуються стін. Потім знову відсуньте купіль і розмістіть на стіні кріпильні планки. Розраховуйте, що при повному заповненні ванни водою вона кілька просідає, тому планки потрібно розміщувати трохи нижче , ніж висота всієї конструкції. Оптимальним є зазор в 2-5 мм. Переконайтеся, що відступи планок відповідають ширині бортиків і повертайте ванну на місце для остаточної фіксації.

Один з найважливіших моментів в установці ванни своїми руками - вирівнювання, яке проводиться за допомогою регулювання висоти ніжок. Якщо конструкція не буде ідеально вирівняна, то вже найближчим часом вас чекатимуть неприємності у вигляді перекосів і навіть тріщин. Вирівнювання проводиться по діагоналях і по бортах. Щоб зробити діагональне вирівнювання , по діагоналі на чашу встановлюється правило, що представляє собою ідеально рівну планку. На правилі розміщується будівельний рівень. Орієнтуючись на показання рівня, потрібно підкручувати болти ніжок, регулюючи висоту. Домігшись рівності по одній діагоналі, повторіть процедуру, встановивши правило з іншої діагоналі. Далі слід провести вирівнювання по бортах.Маніпуляції здійснюються ті ж, але з тією різницею, що рівень можна розміщувати безпосередньо на бортах, не використовуючи правило. Не виключено, що і те, і інше вирівнювання доведеться провести кілька разів, але це дозволить вам добитися абсолютно рівною установки .

Вирівнявши ванну, займіться стиком каналізаційного патрубка і зливного отвору . Вони повинні співпасти повністю, в цьому неодмінно потрібно переконатися. Обробіть місця стику герметиком, дочекайтеся його висихання і упевніться, що з'єднання герметично. Для цього заповніть ванну водою і спустіть її. Вода йде спокійно і рівномірно, з зливу не народжуються повітряні бульбашки, а під ванною немає калюж? Значить, ваша купіль правильно встановлена, а під'єднання до каналізації працездатний. На заключному етапі пройдіться герметиком по всьому стиках і обробіть зазори між стіною і чашею. Якщо ви нанесли надмірна кількість герметика, то видаліть його змоченою в оцті серветкою.

УСТАНОВКА НА ЦЕГЛИНАХ

Цей варіант оптимальний, якщо ви придбали в крамниці тільки гущавину без опорних елементів. Каркас ванни в цьому випадку замінить основа з цегли . Цегляна основа повинна мати ширину в половину цегли і висоту на 1 см нижче, ніж розрахункове місце дня ванни. Утворилося після установки ванни під дном простір заповніть монтажною піною - таким чином сформується подушка, яка гарантує рівне і щільне прилягання дна до цегельній підставі. Якщо ви використовуєте кріпильні планки, то можна обмежитися просто зведенням цегляних опор. Не забудьте про монтаж кріпильних планок, які встановлюються на стіни під бортиками.

Якщо ж ви відмовляєтеся від застосування опорної арматури, то є сенс викласти цегляну основу, наближену до форми чаші, - це забезпечить максимальну стійкість і гарантуватиме, що купіль НЕ перекинеться ні за яких умов.

Встановивши ванну на цеглу, проведіть вирівнювання і з'єднайте патрубок каналізації і зливний отвір, діючи за алгоритмом, описаним вище.

МОНТАЖ ЗА ДОПОМОГОЮ ГІПСОКАРТОННОГО КАРКАСА

Монтаж на каркас з гіпсокартону підійде в разі, коли ванна має неправильну геометрію. Будується каркас ванни з алюмінієвих профілів і рейок і гіпсокартону. Гіпсокартон обов'язково повинен бути вологостійким - тільки цей матеріал допускається використовувати у вологих приміщеннях. Перед спорудою каркаса потрібно ретельно проміряти габарити ванни і зрозуміти, каркас якої форми і якого розміру необхідний. Зібраний і встановлений на місце каркас є аналогом цегельного підстави або кріпильної рами і буде служити ложем для купелі. Після монтажу каркасу упевніться, що він стоїть рівно і розміщуйте в ньому саму чашу, правильно підключивши каналізацію. При цьому способі фіксації ванни частіше застосовується декоративне оздоблення плиткою, але можна скористатися і більш звичним і легким способом - установкою декоративного екрану.

ЯК ВСТАНОВИТИ КУТОВУ МОДЕЛЬ

У деяких випадках оптимальним рішенням є придбання не традиційною прямокутної чаші, а кутовий. Такі моделі економлять площу і прекрасно вписуються в санвузли невеликих розмірів. Кутова конструкція має не цілком звичним оригінальним видом, тому може стати прикрасою і великої ванної кімнати.

Якщо ви вибрали саме такий варіант, то слід подбати про рівності кута, в якому буде розміщена чаша. Всі кутові ванни виробляються з кутом 90 градусів, тому вам в процесі підготовчих та оздоблювальних робіт слід домогтися, щоб і кут між стінами був прямим. Збірка кутовий ванни не відрізняється від збирання прямокутних ванн , використовувати можна будь-який з трьох способів. Потрібно мати на увазі, що установку на ніжки можна проводити тільки тоді, коли до самої ванни прикладений кріпильний комплект, адаптованої саме до цієї моделі.

Похожие публикации