Ставок з ванни


Январь 13, 2020 – 08:52
Монтаж и эксплуатация

У багатьох власників приватних будинків є старі ванни, які нерідко використовуються для садово-городніх потреб. Наприклад, в них зберігають воду для поливу. Тим часом з непотрібною і зовні непрезентабельний ємності можна створити зворушливий міні-ставок.

На сайте https://uhod.ua/ вы можете заказать уход за ландшафтным дизайном в Киеве.

Найпростіше рішення - поглибити ванну в землю по самі вінця. Для цього спочатку потрібно міцно закрити нижню зливний і бічне переливний отвір, потім вирити яму такого ж обсягу, як і ванна.

Після того, як ванна буде поміщена в землю, можна приступати до «маскування» її країв. Наприклад, покласти на краю великі плоскі камені, що нависають над водою на половину або третину свого розміру. Або зацементувати краю ванни і втиснути в сирої розчин черепашки, дрібні камінчики, різнокольорові шматочки плитки, намистини і інші відповідні матеріали.

Що стосується облаштування створеного ставка, варіантів може бути декілька. Наприклад, його можна перетворити в мальовниче болітце. Для цього потрібно насипати в ванну землю, налити воду і розмішати цю суміш. В результаті повинен вийти аналог болотного грунту. У цьому середовищі прекрасно приживуться такі рослини, як ряска, жовтець довголиста, м'ята водяна, рогіз карликовий. Якщо ж вам хочеться, щоб ставок був схожий на маленьке озерце, то можна заповнити ванну по самі вінця водою і заселити в неї рибок, жаб, равликів.

Щоб ваш імпровізований ставок більшою мірою схожий на природний водойму, потрібно засадити його берега рослинами. Можна вибрати низькорослі почвопокривні рослини або мох. Не менш цікаво будуть виглядати такі рослини, як хоста , медунка, фіалки, астільба, примула . Щоб зробити цей куточок більш закритим, навколо ставка стоїть розсадити високі рослини (ірис болотний, папороть, язичник Пржевальського).

Ось і ми свій перший водойму вирішили зробити з ванни. Викопали яму за розміром ванни, правда глибина була більше на 250 мм. Чим глибина ванни. Вниз ями ми поклали стару цеглу, по два один на одного. Це зроблено для того, щоб на зиму воду можна було злити. Поставили ванну на цеглу, а навколо обклали камінням.

Щоб наша ванна була схожа на природну водойму, ми її зсередини спочатку обдерли болгаркою, а потім пофарбували чорною фарбою. Так дно ванни не сильно впадає в очі.

З одного боку зробили невисоку альпійську гірку та посадили квіти. Вийшло дуже оригінально. Влітку в ній живуть 5 штук звичайних карасів, спійманих у нас в озері, а взимку ми їх тримаємо в п'ятилітрової банку. Нам ця водойма дуже подобається.

Похожие публикации