Як зробити вентиляцію в приватному будинку?


Октябрь 1, 2019 – 09:02
Вакансии Монтажник найденные

Мати свій приватний будинок за містом - це прекрасно. Але разом з простором і комфортом приходять додаткові турботи і обов'язки - контролювання роботи автономної опалювальної системи, гідроізоляція даху, встановлення вентиляційної системи. Багато хто й не підозрюють, наскільки важлива вентиляція в будинку, поки не зіткнуться з її відсутністю. Без регулярного провітрювання на стінах і стелі накопичується конденсат, обробка псується, несучі конструкції відволожуються і іржавіють. Неважко здогадатися, що такий будинок простоїть дуже недовго, а жити в ньому буде зовсім некомфортно. Щоб уникнути подібних проблем, необхідно з самого початку подбати про встановлення вентиляції в приватному будинку.

Купить автобусные билеты без очереди вы можете на нашем сайте.

Класифікація систем

Залежно від способу приведення повітря в рух розрізняють два види вентиляційних систем: природну і примусову. У першому випадку повітряний потік рухається самостійно через різницю в тиску. Відомо, що повітря завжди спрямовується з області високого тиску в область низького. У природі так створюється вітер, а в масштабах окремо взятого будинку - достатня вентиляція приміщень. Однак створити необхідний перепад тиску в будинку на 2-3 поверхи практично неможливо. Цей спосіб актуальний лише для міських багатоповерхівок, тому ми розглянемо його лише в загальних рисах.

А ось на примусову вентиляцію варто звернути увагу. Принцип її роботи полягає в механічному нагнітанні повітряних мас за допомогою вентиляторів. Залежно від характеру руху повітря такі системи можуть бути:

Приточними - вентилятори засмоктують свіже повітря зовні.

Витяжними - вентилятори видаляють відпрацьоване повітря і вдома.

Змішаними - оптимальний варіант системи, при якому в будинок потрапляє свіже повітря і одночасно виводиться відпрацьований.

Повітряні маси можуть проникати в приміщення різними способами: через спеціальні отвори в дверях або вікнах, вентиляційні віконця, канали та повітроводи.

природна вентиляція

Природну вентиляцію в приватному будинку найкраще використовувати в якості додаткового способу провітрювання приміщень. Вона хороша в тому випадку, якщо будинок розташований в екологічно чистій природній зоні. Якщо ж ви живете поблизу від автомобільної магістралі, будмайданчика або заводу, від такої системи краще відмовитися, оскільки разом з повітрям до вас в будинок будуть потрапляти токсичні гази і неприємні запахи.

Природна вентиляція відмінно підійде для будинків з цегли, дерева, саману, глини, піноблоків або монолітного керамзитобетону. Ці матеріали мають достатню пористість і не заважають повітрю вільно циркулювати.

Щоб зробити природну вентиляцію в приватному будинку ще ефективніше, потрібно забезпечити повітрю безперешкодний доступ з кімнати в кімнату. Для цього в нижній частині дверних полотен встановлюють так звані переточні отвори або грати, а між нижнім краєм дверей і підлогою залишають зазор в 2 см. Перетічними отвори повинні в обов'язковому порядку перебувати в дверях ванної кімнати і кухні - приміщень з підвищеним рівнем вологості. Їх площа при цьому повинна бути не менше 80 см ².

примусова вентиляція

Як ми вже говорили, вентиляційна система примусового типу є оптимальним вибором для приватного будинку. Вона забезпечує внутрішній простір достатній обсяг повітря, а якщо встановити спеціальні фільтри, то повітря цей буде ще і абсолютно чистим. Для будинків з сендвіч-панелей, які стали дуже популярними за останні кілька років, установка припливно-витяжної вентиляції обов'язкове. В іншому випадку герметичність конструкції не дозволить повітрю циркулювати. Змішані системи рекомендується монтувати також в будівлях з пінополістеролбетону і каркасних будинках.

Похожие публикации