Пропитки для лазні та сауни - особливості та принцип дії, різновиди


Июль 19, 2023 – 18:21

Для захисту деревини, що використовується в лазнях та саунах, потрібні спеціальні просочення. Вони дозволяють продовжити період її збереження, знизити ризики пошкодження від вологи та інших факторів. Є окремі матеріали для нанесення з боку вулиці та внутрішніх поверхонь. Обробки потребує вагонка, колоди, в тому числі оциліндровані та окорені, дошка, брус. Просочення (пропитки) для саун в асортименті можна знайти тут.

Деревина, отримана при обробці листяних порід, відмінно вбирають вологу, вона призводитиме до набухання, а після припинення впливу води, починається випаровування. Постійне повторення циклу призводить до тріщин, зміни форми, а також відкрите дерево легко постраждає від впливу мікробів. Ви можете виявити грибок, бактерії, плісняву, найчастіше процес починається в невидимих для користувачів частинах приміщення.

Без просочень деревина для саун швидко втрачає початкову привабливість, проявляється сірість, забарвлення темніє. Процеси можна уповільнити, а нерідко і зупинити, для цього виконується шар захисту. Він заповнює пори, що дозволяє уникнути наповнення вологою. Але всередині приміщень лаки та фарби не підходять, адже після нагрівання така поверхня стає небезпечною. Також відбувається її відшаровування.

Рада: потрібно вибирати з матеріалів, які проникають всередину масиву, забезпечуючи перекриття всіх пір і отворів. Вони повинні бути спеціалізованими, що не втрачають характеристик від підвищених показників вмісту води та нагріву. Продукція такої категорії не страждає під час використання лазні, сауни, не реагує на зміни, також унеможливлюється негативна дія в атмосферу.

Актуальні для парних та підсобних приміщень просочення

Асортимент продукції із захисними властивостями досить великий, тому виділяють низку груп:

  • для домашнього використання. Дозволяють забезпечити захист від вологи, уникнути шкідливого впливу сонця та температур, використовуються лише для зовнішніх поверхонь;
  • створені для розподілу у приміщеннях. Ефективні за більш лояльних умов усередині будівель, але категорія не є спеціальною. Застосовуються склади для запобігання грибковим і пліснявим суперечкам, запобіганню псування шкідниками.

Також можуть бути актуальними антипіренові склади, вони потрібні для уповільнення горіння. Просочення для лазень доступні у вигляді гелю, розчину, аерозолю, масел. У кожного матеріалу своя специфікація, потрібно перевіряти призначення та склад індивідуально. Ці дані присутні на упаковці, її варто вивчити до початку нанесення.

Принцип дії та поради щодо вибору

При підборі матеріалу необхідно переконатися, що він забезпечить достатній рівень захисту. Брати перший склад не варто, оскільки результат може не відповідати очікуванням.

Щоб отримати саме те, що потрібно, враховують низку факторів:

  • тип лазні;
  • габарити приміщень;
  • вологість та температуру;
  • вид палива та пічки;
  • частоту їх використання;
  • матеріали зовнішніх стін.

Дослідні фахівці воліють просочення глибокого проникнення, а також олії. Після нанесення вони проникають усередину дерева, заповнюючи пори, продовжуючи термін його безпеки, захищаючи від вологи. Просочення забезпечують ефект антисептика і дозволяють уникати контакту з вологою, запобігаючи розвитку плісняви, грибка. Також при ймовірності спалаху варто починати з антипіренового просочення, воно не дає повного захисту, але уповільнює процес.

Похожие публикации