Тягові акумуляторні батареї: особливості та основні вимоги


Июнь 26, 2023 – 15:34

Тягові акумуляторні батареї використовуються як джерела живлення для електродвигунів різних транспортних засобів промислового, складського або побутового призначення. Вони набули широкого поширення у тих сферах, де через різні особливості немає можливості використовувати звичайні двигуни внутрішнього згоряння.

Купити акумуляторні батареї: вимоги для тягових АКБ

Завдання тягового акумулятора – забезпечувати протягом тривалого часу роботу потужних електродвигунів, тому вимоги до них суттєво відрізняються від тих, яким мають відповідати буферні або стартерні батареї:

  • Велика місткість – батарея повинна забезпечувати роботу навантажувача протягом тривалого часу, оптимально – протягом усього робочого дня.
  • Батарея повинна витримувати глибокий розряд без погіршення своїх характеристик – зазвичай вказують мінімально допустимий розряд на рівні 80%, але в сучасних літій-іонних АКБ допускається розряд до 90%. Деякі виробники можуть в рекламних цілях вказувати можливість повного розряду батареї, але на практиці це може призвести до виходу з ладу акумулятора. Тому мінімальний заряд, що рекомендується, від паспортного показника –  не менше 10%.
  • Кількість циклів заряд/розряд – чим цей показник вище, тим довше може експлуатуватися акумулятор без заміни.
  • Безпека – вантажна техніка часто експлуатується у закритих приміщеннях, тому використання бензинових/дизельних двигунів заборонено. Але при цьому і акумулятори не повинні виділяти з'єднання, які можуть бути небезпечними для персоналу, який працює у складі. Крім того, ці сполуки не повинні впливати на якість продукції, яка зберігається на складі.
  • Простота обслуговування – багатофакторний параметр. Наприклад, якщо мова про зарядку акумулятора – він повинен легко підключатися до мережі, не вимагати додаткових умов (окрема кімната з гарною вентиляцією), а також спеціально підготовлених фахівців. Оптимально, якщо заряджання АКБ проводить сам оператор транспортного засобу. Другий момент – обслуговування самої батареї, відсутність необхідності періодичного додавання електроліту/води та виконання інших операцій.
  • Температурний діапазон – чим він ширший, тим краще, при цьому дуже важливо, щоб акумулятор функціонував стабільно і при дуже низьких температурах.

Якщо оцінювати вагу акумулятора, то далеко не завжди вона є визначальною. У деяких випадках велика вага виглядає навіть позитивним моментом. Наприклад, для вилкових навантажувачів (як і будь-якої іншої вантажно-розвантажувальної техніки) або тягачів – значна вага додає їм стійкості та покращує їх експлуатаційні характеристики. Важливим питання ваги та габаритів буде в тому випадку, якщо тягові акумуляторні батареї планується встановлювати в електрокарі.

Похожие публикации