РЕСТАВРАЦІЯ ВАННИ СВОЇМИ РУКАМИ


Октябрь 2, 2019 – 08:01
Приточно-вытяжная вентиляция с

Ремонт санвузла - захід тривалий і витратний. Саме тому ми намагаємося встановити у ванній кімнаті красиве і надійне обладнання, яке протягом багатьох років буде безвідмовно служити і не зажадає заміни або ремонту. Але навіть сама якісна сантехніка з часом втрачає привабливість - на поверхні ванни можуть з'явитися малопомітні, але поступово збільшуються тріщини і небезпечні відколи, сама чаша темніє, набуваючи брудно-жовтий відтінок, а емаль втрачає гладкість. Виходу з цієї ситуації два - замінити ванну на нову або відреставрувати її.Перший шлях істотно обтяжить ваш бюджет і зажадає кілька тижнів на переобладнання санвузла, другий шлях - рішення більш економне, та й займає реставрація чаші куди менше часу. Отже, що являє собою реставрація ванни в домашніх умовах?

Отличного качества НПВХ труба, заказать и купить вы сможете на сайте магазина.

СПОСОБИ РЕСТАВРАЦІЇ ВАНН

Якщо ви зважилися на самостійне відновлення поверхні чаші, то для початку варто вибрати варіант, який вам підійде. Зараз застосовуються три методи реставрації:

покриття двухкомпонентной емаллю;

заливка рідким акрилом;

установка акрилового вкладиша.

У кожного рішення є свої особливості, які обов'язково треба враховувати. Але перед тим, як приступати до реставрації, потрібно ретельно підготувати поверхню ванни. Від цього етапу роботи залежить кінцевий результат: якісна попередня обробка гарантує, що нове покриття прослужить довго, тоді як неграмотно проведені підготовчі заходи приведуть до швидкого зносу відреставрованої поверхні.

ПРОВОДИМО ПІДГОТОВКУ

Перед початком роботи, підготуйте інструменти і засоби, які вам будуть потрібні:

абразивний порошок;

жорстку щітку;

наждачний папір;

обезжириватель або розчинник;

кисть з м'якою щетиною;

рушник або ганчірку без ворсу;

захисні матеріали і аксесуари (поліетилен для приховування знаходяться поруч предметів, малярний скотч, гумові рукавички, бажано респіратор).

Якщо на поверхні ванни є місця, де вже є іржа, то підготуйте також і засіб для її видалення.

Тепер приступайте до робіт, приділяючи увагу кожному сантиметру ванни.

Очистіть всю чашу, використовуючи порошок і щітку. На місця з іржею нанесіть спеціальний засіб, почекайте час і добре протріть поверхню.

Чи не змиваючи засіб для чищення, обробіть поверхню наждачним папером до появи рисок від порошку. Якщо у вас є шліфувальна машинка, то скористайтеся нею - це істотно полегшить роботу і дозволить вам завершити цей етап швидше. Не забувайте, що відшліфувати слід всю конструкцію повністю, включаючи зовнішні частини.

Завершивши шліфування, промийте ванну. Переконайтеся, що в ній не залишилося навіть найдрібніших частинок. Просушіть поверхню і нанесіть розчинник або обезжириватель.

Видаливши склад, заповніть ванну гарячою водою на 10-15 хвилин, потім спустіть воду і добре протріть рушником або нетканій серветкою, яка не має ворсу і не залишає слідів.

На цьому кроці можна позбутися від помітних дефектів емалі і розрослися тріщин. Якщо такі пошкодження є на чаші, то нанесіть на них шпаклівку, а після висихання відшліфуйте за допомогою наждачного паперу. Знову видаліть все сміття і ще раз пройдіться по поверхні розчинником.

Після того, як ви переконаєтеся, що в ванна чиста, закрийте змішувач поліетиленовою плівкою, захистіть всі прилеглі до чаші поверхні малярським скотчем, розберіть сифон і обов'язково підставте під зливний отвір ємність, куди будуть стікати надлишки нового покриття. Тепер ваша ванна повністю готова до реставрації.

РЕСТАВРУЄМО ДВУХКОМПОНЕНТНОЙ ЕМАЛЛЮ

Відновлення ванни за допомогою емалі - спосіб недорогий і нескладний. Потрібно враховувати, що склади для приготування емалі досить їдкі і мають неприємний запах, тому варто скористатися респіратором. Також не забудьте надіти гумові рукавички.

Змішайте згідно з інструкцією емаль і затверджувач. Готовий склад має консистенцію як у фарби, так що діяти буде неважко. Приготовленої сумішшю покрийте всю поверхню, використовуючи кисть. Спочатку пройдіться горизонтальними мазками, потім вертикальними. Коли ви закінчите наносити перший шар, зробіть паузу на 10-15 хвилин і починайте покривати ванну вдруге, не чекаючи повного висихання попереднього шару. Особливу увагу приділіть обробці дна - саме на цій ділянці покриття відчуває найбільше навантаження.

Полегшити процес нанесення емалі дозволяє розпилювач. Якщо у вас є такий прилад, то використовуйте його, але також будьте уважні і стежте, щоб непокритих емаллю ділянок не було.

Після того, як покриття повністю буде завершено, потрібно залишити ванну на 5-7 днів до остаточно затвердіння емалі. Бажано на цей час забезпечити у ванній кімнаті чистоту, уникати потрапляння на поверхню будь-яких твердих частинок, крапель води і інших рідин. При дотриманні цих умов ви отримаєте нову гладку чашу, з насиченому кольором і м'яким блиском. Відреставрована двухкомпонентной емаллю ванна прослужить вам кілька років.

Похожие публикации