ЯК ЗРОБИТИ ВЕНТИЛЯЦІЮ У ВАННІЙ КІМНАТІ В ПРИВАТНОМУ БУДИНКУ


Октябрь 2, 2019 – 06:57
Грамотное обустройство теплицы

Якщо ви задумали побудувати дачу або звести сільський будинок, то вам доведеться продумати безліч моментів. Так само як і поверховість, і планування, і архітектурні особливості, і правильне облаштування спеціальних приміщень (вологих зон, горища, підвалу та ін.). Особливу увагу потрібно приділити санвузлу, адже в цій кімнаті постійно підвищена вологість. Для того, щоб уникнути виникнення цвілі , появі грибків, псування стін, підлоги і стелі у ванній, потрібно забезпечити якісне відведення парів вологи з санвузла за допомогою грамотно обладнаної вентиляції. Якщо ви володієте достатнім бюджетом, то можете запросити фахівців, але якщо вам хотілося б заощадити, то є сенс зайнятися установкою вентиляції самостійно. Нижче буде розглянуто,як зробити вентиляцію у ванній кімнаті в приватному будинку своїми руками .

Якщо у вас немає часу їздити на залізничний вокзал за квитками, на нашому сайті купити залізничні квитки ви можете швидко у будь-яку годину.

БУДІВЕЛЬНІ НОРМИ ДЛЯ ВАННИХ

Ванна кімната - приміщення вологе, де мікроклімат істотно відрізняється від мікроклімату в інших кімнатах. Саме тому до нього застосовуються особливі вимоги в частині температури і вологості. Так, згідно з будівельними нормами у ванній температура не повинна опускатися нижче 25 градусів в холодний сезон і нижче 20 градусів в теплий. Крім того, рівень вологості тут повинен бути не більше 65%. Ці характеристики обумовлюють не тільки комфортність водних процедур, а й гігієнічність, адже тепла і дуже вологе середовище - ідеальне місце для розмноження бактерій.

Для того, щоб забезпечити необхідний рівень вологості, і споруджується витяжна вентиляція. Професійно обладнана вентиляція створює в санвузлі повітрообмін з показником 25 м³ / год, а якщо санвузол суміщений, то 50 м³ / год. До цих параметрів і слід прагнути при обладнанні приватного будинку той чи інший системою вентиляції у ванній.

ВИДИ ВЕНТИЛЯЦІЇ

Залежно від розмірів будинку і санвузла, розташування ванної кімнати, а також ваших можливостей, ви можете зупинитися на одному з чотирьох варіантів:

природна вентиляція;

примусова вентиляція, організована за допомогою накладного обладнання;

припливна вентиляція, організована за допомогою канального устаткування;

вентиляційна решітка або кільця в двері.

ПРИРОДНА ВЕНТИЛЯЦІЯ

Природні вентиляційні канали планую ться ще на етапі розробки проекту . При спорудженні каналів їх викладають зсередини цеглою або ж встановлюють спеціальні труби; по вентиляційних каналах насичений вологою повітря виводиться з ванною за межі будинку. Слід зазначити, що через природну вентиляцію повітря виходить під невеликим тиском. Тому принципово важливо, щоб зсередини елементи витяжки були якомога більш гладкими і не мали виступів . Якщо в повітроводі є крутий поворот, то він істотно знизить ефективність вентиляції, тому необхідно мати у своєму розпорядженні канали так, щоб вони не мали поворотів, в крайньому випадку можна зробити дуже плавний вигин.

У ванній кімнаті найкраще облаштовувати вертикальний канал , об'єднуючи його з повітроводами з інших приміщень, але якщо все-таки є необхідність в з'єднанні витяжок з різних кімнат, які розташовуються на одній стороні будівлі, то можна зробити це на горищі. Також допустимо об'єднувати вентканали ванни і туалету, що знаходяться на одному поверсі.

Власники одноповерхових дач можуть своїми руками зробити вентиляцію у ванній кімнаті безпосередньо в стелі. При такій організації вологе повітря буде витягуватися відразу ж на горище і на дах.

ПРИСТРІЙ ПРИРОДНОЇ ВЕНТИЛЯЦІЇ В ПРИВАТНОМУ БУДИНКУ

Природна витяжка включає два головні елементи - повітропровід і вивідний канал. Повітроводи - прямі вертикальні шахти - прокладаються в стінах. Уникайте при влаштуванні природної витяжки кутів і вигинів, але продумайте можливість періодичної перевірки та очищення шахт. Вивідний канал краще зробити круглим в перетині з діаметром не менше 10 см. У круглій трубі більш активна тяга, і, отже, вентиляція буде більш активною. Для максимальної ефективності варто закласти висоту каналу на 5-6 метрів вище будинку; така конструкція забезпечить хороший перепад тиску, що гарантує повне відведення вологого повітря. Трубу зверху доцільно накрити парасолькою, щоб дощ або сніг не потрапляли в шахту.

ПРИМУСОВА ВЕНТИЛЯЦІЯ

У ряді випадків природний відведення повітря виявляється нерезультативним, в таких ситуаціях варто зробити вентиляцію у ванній кімнаті в приватному будинку примусовим способом. Така витяжка особливо необхідна, якщо в санвузлі облаштована сауна або парна. Крім того, примусова вентиляція може бути доповненням для природної, часто саме до неї вдаються власники старих будинків, які не готові до повного переобладнання наявної, але вийшла з ладу або вже не справляється зі своїми функціями природної вентиляції.

НАКЛАДНЕ ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ПРИМУСОВОЇ ВЕНТИЛЯЦІЇ

Якщо санвузол невеликий за розмірами, то підійде варіант установки накладного обладнання . Накладні вентилятори, як правило, мають невелику габаритами і простим дизайном, тому впишуться в інтер'єр будь-якого приміщення. При покупці вентилятора потрібно правильно розрахувати його потужність. Для орієнтування можна використовувати таку формулу: площа приміщення * 6 (якщо санвузлом користується не більше трьох осіб) або площа приміщення * 8 (якщо санвузлом користується більше трьох осіб). Отримане число і буде оптимальною потужністю вентилятора.

Потрібно сказати, що накладні вентилятори мають порівняно невелику потужність, тому енергії споживають небагато . Робота цього виду обладнання не підвищить ваші комунальні платежі, але при грамотно обраних параметрах забезпечить ідеальний мікроклімат у ванній.

Що стосується монтажу вентилятора, то він не вимагає спеціальних навичок, з його установкою впорається будь-який господар. Нагадаємо, що вентилятори - прилади електричні, тому перед їх монтажем в обов'язковому порядку потрібно знеструмити будинок.

Похожие публикации