Як зробити вентиляцію в приватному будинку?


Октябрь 6, 2019 – 19:45
59 Местная вентиляция

Вентиляційні системи бувають різноманітними по виконанню, тому вибрати підходящий для приватного будинку варіант досить складно. Треба розібратися в безлічі тонкощів і нюансів, перш ніж прийняти рішення.

Купити авіаквитки Україна ви можете на сайті Авіа Проїзд без черги і у зручну для вас годину.

Для чого потрібна?

Домашня вентиляція в котеджі або заміському дачному житло потрібна перш за все для провітрювання, тобто для заміни відпрацьованих повітряних мас на свіжі. Однак за цим начебто простим відповіддю ховається безліч тонкощів і нюансів. Не завжди вистачає саме підкачки якогось обсягу повітря ззовні і скидання його частини назовні. Дуже важливим завданням є звільнення домашньої атмосфери від бруду, від шкідливих мікроорганізмів і порошинок.

Навіть в котеджних селищах чистота повітряних мас сумнівна. Все одно щохвилини десь працюють заводи, мчать потяги та літаки, валить дим з електростанцій і з вихлопних труб автомобілів. Звичайна газова плита засмічує кімнатну атмосферу добавками вологи. Пластикові вікна порушують нормальний процес звільнення від забруднень. Сучасні вентилюючі пристрої успішно вирішують всі ці проблеми.

Вікна за рахунок сіток здатні перешкодити проникнути всередину джмелям і мухам, комарам і листю. Але вони не захистять від пилинок і рослинних алергенів. Повітря, проходячи крізь сітку, залишається все так же надлишково вологий або сухий, як і на вулиці. Він не підігрівається взимку, а влітку приносить виснажливий жар. Якісно зроблена вентиляція всі ці негативні фактори надійно відсікає, не дозволяє оселитися в будинку цвілі і іншим грибків.

Пристрій вентиляційної системи

Вирішити подібні завдання провітрювати комплекси можуть тільки при правильній організації за особливою методикою. Для організації шахт широкого поширення набули повітроводи з пластмаси. Завдяки універсальним з'єднанням можна зібрати все своїми руками. Металеві конструкції надійніше, але зібрати повітропровід з них помітно складніше. Подібну роботу виконують вже переважно майстри.

Для розподілу повітря застосовують решітки, на 1 будинок може припадати іноді понад 10 решіток. Їх ділять на пристрої припливного і витяжного формату. Але обов'язковою умовою є те, що решітка (разом з іншими складовими елементами) повинна блокувати отвір для проходу повітря максимум на 40%. Примусові системи провітрювання часто обладнуються дифузорами і вентиляторами.

Вентилюючі комплекси, обладнані калориферами, здатні підігріти вступник повітря. ККД такого варіанту вище, ніж використання навіть кращих опалювальних апаратів для прогріву вже надійшов повітря. Дуже важливим компонентом у багатьох випадках виявляється фільтр. У заміських будинках їх можуть не використовувати, проте близькість до федеральній трасі або залізниці вимагає застосувати відповідний пристрій. У такому випадку воно повинно справлятися тільки з звільненням повітря від пилу.

Незалежно від тонкощів наповнення, від використовуваної апаратури і природного або штучного приводу повітря в рух забирають його знизу, а випускають у верхній точці. З додаткових пристроїв в природною схемою провітрювання присутній тільки припливне клапан. Витяжки для котла, а також для газових і електричних плит відносяться до автономного типу. Важливо розуміти, що вони не здатні замінити повноцінну вентиляційну систему. Адже забір повітря близько стелі і на значній відстані від нагрівальних приладів все одно не відбувається, а тому атмосфера в кімнаті неминуче залишиться засмічена.

Похожие публикации