Вентиляція — призначення та різновиди вентиляції для дому та квартири
Вентиляція — це переміщення потоків повітря у кімнаті. Свіжий повітряний потік ззовні проникає в кімнати і надалі вичавлює забруднене повітря до витяжки або вентиляційних систем. Так відбувається заміщення вологого брудного повітряного шару на очищений. Вентиляція в квартиру або будинок — це комплекс обладнання, покликаного забезпечити ефективний рух повітряних мас для видалення забруднюючих елементів, надлишків вологи і неприємних запахів.
Призначення вентиляції в будинку та квартирі
Вентиляція в житловому об'єкті забезпечує безпечні для проживання та діяльності мікрокліматичні умови згідно з СНіП та дозволяє їх підтримувати. Це сприятливо впливає на стан здоров'я людини. Також вентиляція у приватному будинку чи квартирі відповідає за такі аспекти:
- Стабілізація рівня вуглекислого газу. Якісна система вентилювання своєчасно виводить шкідливі речовини та оновлює рівень вмісту кисню у приміщенні. Це дозволяє позбутися відчуття задухи.
- Видалення надлишок вологи з повітря та попередження конденсату на поверхнях. Налагоджена вентиляція у ванній або кухні своєчасно та повноцінно виводить вологу із приміщень. Це профілактика вогкості, плісняви по кутах, на стелі чи стінах.
- Фільтри у вентиляційних системах видаляють неприємний запах та забруднювачі, очищуючи повітря до 95%.
- Іноді у вентиляції будинків та квартир є вбудований підігрів. Він прогріває повітряні маси, тому знижується можливість застудитися вдома.
Відсутність вентиляції або її неправильне встановлення в 8 з 10 випадків стає причиною запотівання вікон, утворення плісняви та появі інших неприємних факторів.
Види вентиляції за характеристиками
Вентиляція поділяється на види за такими характеристиками:
- Спосіб підтримки циркуляції повітря —примусова (механічна) та природна.
- За призначенням вентиляційного обладнання — витяжна, припливна, припливно-витяжна.
- За конструктивними особливостями канальна, безканальна.
- Наявність додаткових функцій — вентилятор, підігрів, фільтрація та інше.
Підбирайте обладнання, виходячи з характеристик та призначення приміщень, наявності джерел вологи, кількості вікон та ступеня утеплення.
Природна вентиляція у приватному будинку чи квартирі забезпечується без допоміжних джерел подачі повітря. Може бути регульованою та нерегульованою. У першому випадку регулювання відбувається за допомогою відкриття вікон, установки дефлекторів та інших немеханічних пристроїв. Вентиляція у квартирі підтримується за рахунок:
- температурних перепадів зовні та всередині будинку;
- різниці тиску між приміщенням та витяжкою;
- впливу вітрів.
ККД такої системи не піддається регулюванню людиною і за негативних зовнішніх умов може дорівнювати 0. Для ефективної вентиляції краще встановіть обладнання, яке примусово обробляє повітря.
Вентиляція у ванній або інших вологих приміщеннях повинна бути примусовою, оскільки природного струму повітря для приміщень зазвичай недостатньо. Це пов'язано з підвищеною вологістю, наявністю аерозольних частинок та неприємного запаху. Вентилятори та інші пристрої штучно нагнітають повітря або витягують його, позбавляючи приміщення від вологи та забруднень. Плюс такої вентиляції на кухні чи інших кімнатах у тому, що не потрібно постійно вручну її регулювати, налаштовувати швидкість подачі повітря та інші параметри. Додатково система може оснащуватись фільтрами, зволожувачами, нагрівачами.
Правильно підібрана та встановлена вентиляція забезпечує здорові мікрокліматичні показники у приміщеннях різного призначення, так як вона видаляє шкідливі компоненти — алергени, пил, надлишки вологи, запахи та інше. Для підбору обладнання краще звертайтеся до інженерів-монтажників, які займаються облаштуванням вентиляції хоча б 2-3 роки. Вони правильно розрахують параметри, можуть самі закупити все для системи та змонтують її без помилок.