Правильна вентиляція: як зробити витяжку в приватному будинку своїми руками
Споконвіку будинки будували без вентиляції. Важливим було замурувати всі щілини, через які могли проникнути протяги, вогкість, гризуни і комахи. У нашому двадцять першому столітті ми настільки в цьому досягли успіху, що ситуація в корені змінилася. Непроникні стіни і склопакети , сучасні опалювальні прилади не залишають холоду жодного шансу. Але при цьому втрачається якість повітря - він стає більш сирим, або навпаки - сухим, або його просто не вистачає. Провітрювання рятує лише ненадовго. Так чи інакше, у власників заміської нерухомості, які звикли вирішувати проблеми самостійно, виникає питання: як зробити витяжку в приватному будинку своїми руками.
Необходима водопроводная труба, заходите на сайт нашего магазина, здесь представлен широкий выбор различных труб, цены вас приятно удивят.
Технічні нормативи
Згідно з чинним законодавством вся заміська нерухомість ділиться на два види - це садові споруди і так звані об'єкти індивідуального житлового будівництва (скорочено - ІЖС). Перші призначені для сезонного проживання, другі - для постійного. У першому випадку правил зовсім небагато і стосуються вони в основному розташування будівель і зміни їх статусу, залишаючи без уваги багато технічні аспекти. У другому - діють стандарти для житлових приміщень.
Для садових будинків
В даному випадку закон не зобов'язує встановлювати будь-які комунікації. Проте, така необхідність виникає, коли на стінах з'являється конденсат і стає помітна цвіль . Ще один індикатор - запах вогкості і розкладаються органічних матеріалів, з яких побудовано споруду. Таким напастей найменше схильні до дерев'яні будівлі. При зведенні блокових або цегляних конструкцій слід серйозно задуматися, як вони будуть провітрюватися.
Влітку в жарку погоду вікна зазвичай відриті, але в холодну пору жар від печі може викликати головний біль, а неминуче залповое провітрювання призведе до необхідності терміново підкинути ще дров. Проблема дається взнаки, коли температура падає нижче нуля. Якщо будівля досить утеплено, щоб в ньому можна було проживати взимку, для нього підходять всі технічні рекомендації по влаштуванню вентиляції , придатні для житлового будови.
для ІЖС
Ряд обмежень вводить Постанова Уряду РФ №47 «Про затвердження Положення про визнання приміщення житловим» і санітарні правила СП 60.13330.2012:
не допускається пристрій вентиляційних каналів на відстані менше 10 см від електропроводки і газових труб ;
категорично заборонено поєднувати повітроводи кухонь і санвузлів, а також інших нежитлових площ з житловими. До останніх відносяться спальні, дитячі та вітальні;
не можна проектувати системи, при яких можливий відтік з однієї квартири в іншу, якщо в будинку від двох квартир і більше.
Тут же йдеться про те, що кожен квадратний метр повинен відповідати чинним санітарно-технічним нормативам по кратності. Цим терміном позначається відношення обсягу повітряних мас до простору, яке вони проходять за одиницю часу. За даним параметру в санітарних правилах СП 55.13330.2016 встановлюється мінімальна продуктивність працюючої примусової вентиляційної системи . У спальні і вітальні кисень повинен повністю оновлюватися кожну годину, в кухні необхідний щогодинний приплив в обсязі від 60 м 3 , в санвузлі і нежитлових кімнатах - від 25 м 3 на годину. При відключених вентиляторах або при відсутності людей допускається кратність від 20% обсягу приміщення в годину.
Як правильно зробити витяжку в приватному будинку
Вентиляційні системи бувають двох видів:
природна - циркуляція відбувається через перепад тиску внизу воздуховода і вгорі;
примусова - потік приводиться в рух обертовими лопатями.
Для садових будівель
Перший варіант малоефективний і застосовується для невеликих споруд, призначених для проживання в теплу пору року. Приплив в цьому випадку здійснюється завдяки стінових або віконним клапанів, а також переточні грати, встановлюються на двері. Традиційне рішення - піч з димоходом. Якщо його немає, можна провести трубу від стелі до покрівлі, розташувавши її на максимальну відстань від вікон і дверей, щоб не виводити назовні свіжий кисень. На даху для неї краще зробити козирок, щоб не заливало дощем, а в кімнаті закрити її клапаном на випадок, якщо прийдуть холоди. Діаметр можна прийняти до 20 см, але для невеликої кімнати і 5 см буде достатньо.
Висота повинна становити від 3 м - інакше тяги не буде. Згідно СанПіН 2.1.2.2645-10 труба не повинна виступати над покрівлею більш ніж на 1 м.
Замість труби - пластикової чи металевої - можна задіяти шланг з поліефіру або алюмінієвої фольги. Виводити верхню частину не обов'язково через дах . Щоб забезпечити перепад тисків досить буде зробити вихід під покрівельним скатом, закривши його сіткою. Вентканал закладають в стіну при її зведенні, або монтують радом з нею.
Щоб не зіпсувати гідроізоляцію стін і перекриттів, краще скористатися спеціальними муфтами, що оберігають її від проникнення вологи. Їх нескладно знайти в магазині або зробити самостійно.
Розташовувати шахту краще вертикально. Чим більше горизонтальних ділянок і вигинів, тим нижче ефективність.
Усередині цегляної стіни можна прокласти прямокутний витягнутий канал, але таке перетин не забезпечує ефективної роботи на відміну від круглого. До того ж, стіни, придатні для внутрішньої прокладки, повинні мати значну товщину.
- З чого почати монтаж електропроводки своїми руками
- Що таке бойлер та які його переваги перед проточними водонагрівачами?
- Як зробити вентиляцію в приватному будинку?
- Як правильно встановити вентиляцію в приватному будинку: схема і пристрій системи
- Как обустроить систему вентиляции в производственных помещениях