Порівняння каркасного та збірного будинку


Август 2, 2023 – 14:43

Серед будівель, що швидко монтуються, прийнято виділяти каркасні, збірні та модульні будівлі. Саме невеликий час будівництва та його відносна легкість зумовили поширення швидкомонтованих будівель у якості комерційних приміщень або тимчасового житла. Проте ніщо не заважає використовувати ці будівлі, як постійне житло - для цього потрібно ретельно спланувати системи опалення, утеплення стін та вентиляції, щоб в будинку було комфортно проживати у будь-який сезон.

Якщо перед вами стоїть проблема вибору каркасного або збірного дому https://blockmodul.com.ua/ua/sbornye-doma/ , варто порівняти їхні відмінності та подивитися, який з них краще вкладається у ваш бюджет. Щодо відмінностей, то давайте розглянемо декілька параметрів, за якими можна порівняти ці два типи будівель.

Спосіб будівництва

Каркасний будинок будують на місці по частинах, використовуючи пиломатеріали або сталевий каркас для створення структурного каркасу будинку. Стіни, підлоги та дах будуються з окремих елементів каркасу, який збирають на будівельному майданчику. В той самий час елементи збірного будинку, які ще називають секціями або модулями, виготовляють на фабриці чи виробничому підприємстві, а потім транспортують на місце, де всі елементи збираються у будівлю.

Можливість налаштування

У процесі будівництва каркасного будинку можливі додаткові налаштування, тобто, якщо ви бачите, що є потреба в додатковому елементі проводки, є можливість його додати після узгодження цього елементу з архітектором та будівельниками. На протилежність каркасним будинкам, в збірних будинків немає такої можливості через те, що їх будують на основі попередньо розроблених планів. У вас є час передумати тільки на етапі проектування.

Потреба у фундаменті

Фундамент забезпечує стійкість і опору будь-якої конструкції, і каркасні будинки не є виключенням - для них потрібен постійний фундамент на кшталт бетонної монолітної плити. Натомість збірні будинки розміщують на бетонних блоках або сталевих опорах, що полегшує переміщення у майбутньому.

Матеріали для будівництва

Для каркасних будинків використовуються традиційні будівельні матеріали: дерев’яний або сталевий каркас, стандартна ізоляція та різні варіанти зовнішньої обробки - цегла, сайдинг, штукатурка або камінь. У збірних будинках часто використовуються легші матеріали порівняно з каркасними будинками. Вони можуть мати тонші стінки, нижчий рівень ізоляції та спеціальні будівельні матеріали, дозволені для мобільних або збірних конструкцій.

Мобільність

Однією з істотних переваг промислових будинків є їх мобільність. Їх можна переміщати з одного місця в інше, що забезпечує більшу гнучкість для домовласників, яким може знадобитися переїзд у майбутньому.

Отже, якщо ви плануєте часто переїжджати, вам більше підійде збірний будинок - він легший та більш мобільний. А для більш постійного проживання варто задуматися над побудовою каркасного чи іншого типу будинка.

Похожие публикации